Depremden etkilenen illerden 650 gönül Adilcevaz’da mihman ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 650 sevimli, Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde hayırseverlerin tahsis ettiği evlerde kalıyor.

Ilçe ve belediyenin tahsis ettiği araçlarla ilçeye getirilen 185 aileden 650 dirilik, belirlenen evlere yerleştirildi.

Kaymakam İsmail Çipo, Şehremini Necati Gürsoy, İlçe Müftüsü Erkan Yağız ile Içtimai Teavün ve Tesanüt Vakfı Müdürü Şakir Sözer ile depremzede aileleri musahabe etti, taleplerini dinledi.

Çipo, ülkenin çokça nazik aynı felaket yaşadığını, herkesin bu acıyı derinden hissettiğini söyledi.

Evleri yıkılan ya birlikte engel görenlerin bir kısmını ilçede misafir ettiklerini dile getiren Çipo, “İnsanları sunu gani şekilde ağırlayıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Seçkin tür sıkıntılarını fora etmek amacıyla çabalama harcıyoruz.” dedi.

Başkan Gürsoy ise “Iyilikçi vatandaşlarımız evlerini kira almadan tahsis etti. Tığ bile pırtı ve besin desteklerini yapıyoruz. Kaymakamlığımızla depremin geçmiş gününden itibaren 12 tır arkalama malzemesi gönderdik. Cenabıhak benzeri elan böyle felaketler yaşatmasın. Milletimizin başı sağlıklı olsun.” diyerek konuştu.

Hatay’dan mevrut Suzan Teçmen, Adilcevaz halkının depremzedeler üzere bir tane yürek olduğunu belirterek, “Adilcevaz halkı buraya geldiğimiz günden bu yana bizleri sahiplendi. Evimize herhangi bir tür yardımı getirdiler. Adilcevaz halkına haddinden fazla teşekkürname ederim.” ifadelerini kullandı.

Malatya’dan gelen Nermin Neccar birlikte ilçede bütün ihtiyaçlarının karşılandığını, çocuklarının okula yerleştirildiğini anlatarak, kendilerine koruyucu olanlara teşekkür etti.

Share: