Velespit paralarını AFAD’a bağışlayan kardeşlere “Derrace” sürprizi

Bisiklet paralarını AFAD’a bağışlayan kardeşlere “Velespit” sürprizi

BİTLİS – Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından depremzedelerin yaraları çabuk tıpkı şekilde sarılmaya çalışırken Bitlis’te güçlü Mustafa ve Musab Koçyiğit adındaki iki ahi, çiftteker ahzetmek üzere biriktirdiği paralarını depremzedeler amacıyla AFAD’a bağışlamıştı. Bisiklet paralarını depremzedelere veren çocukları sevindiren akım ise hayırseverlerden geldi.

6 Şubatta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma etmen olan depremin yaralarını eksiltmek için kamu talih seferber olmuştu. Bu müzaheret seferberliğine mevrut sunma manidar katkılardan biri bile Bitlisli Mustafa ve Musab Koçyiğit kardeşlere derrace ahzetmek için topladıkları paraları AFAD’a bağışlamasıydı. Velespit paralarını depremzedelere bağışlayan çocukları sevindiren debi ise hayırseverlerden geldi. Adının açıklanmasını istemeyen hayırseverler, Bitlis’te hararetli Mustafa ve Musab Koçyiğit kardeşlere ulaşıp iki adet bisiklet alarak armağan etti.

Sevinçleri gözlerinden okunan Bitlisli Mustafa ve Musab Koçyiğit kardeşler : “Derrace almak amacıyla kumbaramızda biriktirdiğimiz paralarımızı depremden yağlık AFAD’a bağışlamıştık. Toplumsal medyada paylaşılan haberimizi gören iki hayırsever amcamız bizlere ulaşıp derrace aldılar. Tanrı onlardan razı olsun ve Cenabıhak deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza müzaheret etsin” dedi.

Share: