Dinç mühendis kardeşinden nakledilen esas hücre ve eşinin desteğiyle lösemiyi yendi

Evliliğinin yedinci ayında lösemi teşhisi konulan, kardeşinden yapılan temel göze nakli ve eşinin desteğiyle sağlığına mülaki Leyla Biçer, hastalara otama sürecinde umutlarını kaybetmemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Ziraat Efdal Mühendisi 41 yaşındaki Biçer, iki yıl önceki hayatını Burak Biçer ile birleştirdikten bire bir müddet sonradan rahatsızlandı. Evliliğinin yedinci ayında, o dönemde yaşadığı Hatay’bile gittiği hastanede Biçer’e lösemi teşhisi konuldu.

Eşinin namına daim söylediği “iyileşeceksin” sözleriyle moral bulan Biçer, tedavi sürecinde Ankara’ya taşındı.

Kardeşinden yapılan kaynak göze nakliyle sağlığına kavuşan Biçer, eşiyle LÖSEMA Derneği’nin Afyonkarahisar’bile termal bire bir oteldeki afiyet kampına katıldı.

“Kendimden vazgeçtiğimde bile yakınlarım benden tek vazgeçmedi”

Biçer, AA muhabirine, evliliğinin çabukça peşi sıra teşhisi konulan hastalık dolayısıyla mutluluğunun sakim kaldığını söyledi.

Kök hücre naklinin araç olduğunu öğrenince yakınlarının süratle muktezi tahlilleri yaptırdığını aktaran Biçer, geçen sene 19 Kasım’dahi liyakatli şekilde kardeşinden nakil gerçekleştiğini dile getirdi.

Biçer, seçme yerde 19 Kasım’bile 1 yaşına gireceğini söylediğini, insanların şaşırdığını belirterek, şöyle devam etti:

“Zira sahn bana o dolaşma ikinci aynı nasip verdi. Şifahane sürecim çok zorlu geçti. Aktarım sonrası enfeksiyon kapmamak için 6 kamer siftinlik benzeri odada kaldım. Odadaki pencereyi bile açmam yasaktı. Bu süreçte ümitsizliğe düştüğünüz çokça oluyor. O dönemlerde eşinizin, annenizin, kardeşinizin yanınızda olması çokça mefret. Kendimden vazgeçtiğimde bile yakınlarım benden tek vazgeçmedi. Eşim ‘Ant olsun başaracağız’ dedi. Şu anda ‘başardık, bitti, gitti’ diyorum. Vazgeçmemek gerekiyor. ‘Eve gittiğinizde aynı bardak çayı sağlıklı şekilde içebiliyorsanız bu şişman bire bir lüks’ dedim. Yaptığım iyilikten etraf sanırım karşıma bilcümle mucizeler imdi. Desteğini esirgemeyen anneme, kardeşime, eşime ve doktorlarıma çokça teşekkür ederim.”

Hastalıkta ve sağlıkta bütün eşinin beraberinde

Burak Biçer bile hastalıkta ve sağlıkta hep eşinin yanı sıra olduğunu, olmaya da devam edeceğini dile getirdi.

Eşinin iyileşeceğine hep inandığını vurgulayan Biçer, “Haddinden Fazla tahakküm bir hastalığı atlatan eşimin her antlaşma destekçisiyim. Bu Arada yapacağımız çokça husus var. Allah’a şükrediyorum, eşim ongun oldu. Henüz dahi dolgunca olacak.” ifadesini kullandı.

Share: