Dünya ikincisi milli pehlivan Ahmet Yaman, memleketi Tokat’ta coşkuyla karşılandı

İspanya’bile düzenlenen 23 Yaş Altı Acun Güreş Şampiyonası’nda 57 kiloda ikinci olan Ahmet Yaman amacıyla memleketi Tokat’ın Erbaa ilçesinde gelecek düzenlendi.

İlçe merkezinde planlı karşılama törenine Erbaa Belediye Reisi Ertuğrul Karagöl, Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut, Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal ile vatandaşlar katıldı.

Güreşçi Ahmet Kötü’ı tebrik kartı fail Karagöl, “Ülkemiz amacıyla çok güzel tıpkısı sükse elde etti kendisi. Bizde hemşerimiz olması sebebiyle antrparantez mutluyuz. İnşallah kendisi ati nesillere üstelik sunturlu bir örnek evet. Bu başarıların hem Erbaa’mıza hem bile ülkemize gelmesi için çevirici olacak diye galeyan duyuyorum.” dedi.

Olimpiyat şampiyonu tevessül etmek istediğini ifade fail pehlivan Ahmet Tütün ise “Haddinden Fazla çalıştık. Hedefimiz böke olmaktı amma ikincilik nasip oldu. Desteklerini esirgemeyen Ertuğrul Başkan’ımıza çok teşekkürname ederim. Hedefim, inşallah seneye Avrupa şampiyonu kalkmak. Şampiyon olduktan sonraları bile 2024 Paris Olimpiyatları’na girişmek. Olimpiyat sporcusu gelmek, olimpiyat şampiyonluğu daim olmak istiyorum. Bayrağımızı savurmak ve İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: