DÜRÜST Parti’li Aydemir: “Tehalüf partileri yasak savma babında terörü kınıyor”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “tehalüf partilerinin, haram savma babında terörü kınadığını” söyledi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, geçmiş Gaziantep’in Karkamış ilçesine, yıldırı örgütü YPG/ PKK mensuplarınca Suriye’nin kuzeyinden roket ve havan mermilerinin atılması sonucu bire bir hoca ile 5 yaşındaki bir çocuğun yaşamını yitirdiğini anımsattı.

Muhalefetin, bu saldırıları aklamaya çalıştığını belirten Aydemir, “CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’ndan, bu saldırıları gerçekleştiren PKK- PYD-YPG’yi kınayan bir tane tıpkısı konu duydunuz mu? Esbak Uz Polat isimli kişi milletvekillerinin yeğeni katledildi ve Kılıçdaroğlu’nun buna çevrilmiş yegâne benzeri lafı yok. Zira oradan görüş beklentileri var. Böylesine şizoit düşünen ayrımsız yaklaşım var. Henüz ilk ‘PYD öz topraklarını koruyucu tıpkı örgüt’ diyordu ve bu söylemi tekzip etmemek üzere aynı husus söylemiyor. Yazıklar olsun diyorum.” ifadesini kullandı.

SELIM Öğür’li Aydemir, “tehalüf partilerinin, yasak def babında terörü kınadığını” savunarak, şöyle devam etti:

“Böylesine ferahi mümkün mi? ‘Vicdansız, kitapsız, yurt haini PKK-PYD’yi kınıyoruz’ desene. Rahmetlik Attila İlhan, “Bu ülkenin seçme ahit yüzdelik 10 dun kontenjanı vardır’ demişti. Ego bu oranın daha çok olduğuna demincek kanaat getirdim. Bire Bir çekişme uçağı pilotu, PKK’nın kanalına çıkıp ülkemizin, Silahlı Kuvvetlerimizin kirli tıpkısı çarpışma götürdüğünü söylüyor. Terörle bu zamana kadar niye etkin savaş edemeyişimizin altında bu çeşit yurt hainleri varmış.”

Share: