Ekipler okul çevrelerinde denetimleri sürdürüyor

Erzincan’da polis güçleri ekipleri tarafından yetişek ve öğretimin tehlikesiz tıpkı ortamda sürdürülebilmesi üzere okul çevresinde başlatılan denetimler sürüyor.

Erzincan Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, eğitim ve öğretimin emin benzeri ortamda sürdürülebilmesi üzere meslek çevresinde yapılan denetimlerde karanlık eşhas üzerinde taharri yapılırken, çevredeki kafe, genel ağ kafe, büfeler ve iş yerlerinde de denetimler gerçekleştirildi.

Ekipler, denetimler çerçevesinde yoldan çevirdikleri gençlerin kimlik sorgulamasını yaptı. Denetimler ve icraat eğitim bilimi dönemi süresince meslek ile çevrelerinde bitmeme edecek.

Konuya ilişkin son yerine yapılan icraat şu şekilde açıklandı:

“Çocuklarımızın 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılında sakıncasız aynı şekilde yetişek hayatlarını sürdürebilmeleri amacıyla eksiksiz unsurlarımızla görevimizin başındayız. Bu çerçevede, Erzincan Lisesi, İpekyolu Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu önü ve çevresinde aplikasyon gerçekleştirilmiştir. Okul çevresinde bulunan 3 hareket yeri, 22 kurgu, 4 park-bahçe denetlenmiş, 76 şahsın kimlik kontrolü yapılmıştır.” – ERZİNCAN

Share: