Süper Yığın ekibi Hatayaspor, gençliğinde Ankaragücü forması giyen yargıcı Yaşar Eksiksizlik Uğurlu’nun maçlarına atanmasına reaksiyon gösterdi

Ankaragücü ile Hatayspor’un Süper Lig’in 12. haftasında Eryaman Stadı’nda oynayacağı mücadeleye hakem Yaşar Kemal Iyi’nun atanması edilgi yarattı.

HATAYSPOR CEPHESİNDE TEPKİ VAR

Ankara bölgesi hakemi olan ve elan ilk Ankaragücü altyapısında model giyen Yaşar Kemal Iyi’nun, Ankaragücü-Hatayspor maçında düdük çalacak olmasına bordo-beyazlı taraftarlar aksülamel gösterdi. Daha önceki kariyerinde takkadak tıpkısı nöbet Ankaragücü maçı müdür Yaşar Kemal Hayırlı, 2020-2021 yılında oynanan ve 1-1 sona eren Gençlerbirliği-Ankaragücü maçında düdük çalmıştı.

“ANKARAGÜCÜ’NÜN ALTYAPISINDA OYNADIM”

TFF’nin ürün organı TamSaha dergisine 2017 yılında verdiği röportajda yargıcı Yaşar Eksiksizlik Uğurlu, “Sanırım Konyalı olduğumu imdi herkes biliyor (gülüyor). Herhalde benden ayrıksı tek yargıcı arkadaşımda hakeza bire bir ülkü bölüm yüzüne çıkmamıştır. Ben Ankara’da doğdum, Ankara’da büyüdüm, Ankaragücü’nün altyapısında oynadım ve darülfünun dâhil eğitim hayatımın tamamını Ankara’da geçirdim. Bunları belirtiyorum zira dediğiniz kabil kamuoyunda sabık senelerde bu konudan haddinden fazla küçümseme edilmişti. Olur, aslen Konyalıyım. Babam orada doğmuş ve erkek kütüğümüz da Konya’da. Konya’da bazı akrabalarım yaşıyor ve her Türk vatandaşı üzere ben memleketinden değer duyan, bununla beraber cebin terinin değerini bilen biriyim.” ifadelerini kullanmıştı.

Share: