“Elmacı Dede” Denizli’de yetiştirdiği elmaları Mehmetçik amacıyla topladı

Denizli’dahi, Mehmetçiğe sevgisiyle tanınan ekinci Muhammet Yılmayan, yetiştirdiği yaklaşık 1 ton elmayı Suriye sınırındaki sınır birliklerine yollamak amacıyla yola çıktı.

Önceki yıllarda dahi ayrımlı bölgelerdeki askerlere sonuç götürücü ve “Elmacı Dede” namına bildik amansız hastalık hastası 72 yaşındaki Yılmayan, memleketi Çivril ilçesinde yetiştirdiği elmaları kasalara yükledi.

Kasaları, Türk bayraklarıyla süslediği ve üzerine “Meram Değerli Elma”, “Sulh Pınarı Harekatı”, “Hakkari Facia”, “Pençe-Kaplan” yazdığı minibüse yükleyen Yılmayan, Çivril ilçesinden debi etti.

Muhammet Yılmaz, AA muhabirine, tahminî 1360 kilometre defa mezuniyet edeceğini ve Kilis’ten eksen ötesine geçeceğini söyledi.

Orada ana bölgelerini ve Türkmen birliklerini konuşma edeceğini nâkil Yılmayan, daha önceki bile bir nice harekat bölgesine ayrımsız amaçla gittiğini ifade etti.

Yılmaz, bu duygunun tanım edilemediğini belirterek, şunları söyledi:

“Bahçemden topladığım benzeri titrem elmayı kasalara doldurarak minibüsüme yükledim. Gelişigüzel ahit söylediğim kabilinden hedefim ‘kızıl elma’. Mehmetçik bu elmalardan kayıt ve damarlarında altın elma kanı dolaşacak. Onlara manevi bire bir ağır ve destek vereceğim. Tıpkısı kamer evvel bile Hakkari’deydim, Kuzey Irak’a geçtim. Sonraları Kilis Son Alayı’na gittim. Demin ise Suriye’ye gidiyorum.”

Share: