Ertuğrul Gazi Türbesi ve yerleşkesi şenliklere hazırlanıyor

Doğru 741. Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri sebebi ile Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Söğüt Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantının arkası sıra Ilbay Kızılkaya başkanlığındaki gök bilimi şenliklerin yürütme edileceği; Ertuğrul Gazi Türbesi, cirit sahası, sevinç alanı, bu yıl hizmete girecek olan Ertuğrul Gazi Camii ve Darul Kurra’da incelemede bulunarak şenliklerle ilişkin planlamaları sahada izlem ettiler.

“Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri Bilecik’imizin ve ülkemizin sunu büyük manevi değerlerindendir”

Mufassal adına şenlik sahasını inceleyerek hazırlıkların tam olarak tamamlanması için mukteza talimatı ilgililere ileten Ilbay Kızılkaya, “Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri Bilecik’imizin ve ülkemizin en mehabetli manevi değerlerindendir. Bizler, atamıza olan saygımız ve kültürümüzü kuşaklara aktarma isteğimizden çevre şenliklerimizi en bol şekilde icra etme amacındayız. 740 yıldır olduğu üzere bu yılda cümbüş içerisinde hazırlandığımız şenliklerimizi heyecan içerisinde kutlayacağız. Bu minvalde şenliklerimizin yaşatılmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Kızılkaya’nın yanında toplantıda; Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, İl Genel Sedir Başkanı Osman Yılmayan, İl Güven Müdürü Ertuğrul Namal, İl Kurnaz Komutanı Albay Yenmiş Sandalet, Toyluk ve Spor İl Başöğretmen Yasin Özdemir, Hars ve Turizm İl Müdürü Serkan Bircan ve ilişik alım amirleri üstelik amade bulundu. – BİLECİK

Share: