Erzincan kent merkezine mevsimin önce aile yağdı

Erzincan kent merkezine mevsimin ilk eş yağdı

ERZİNCAN – Erzincan kent merkezine mevsimin evvel aile yağdı.

Erzincan şehir merkezinde faal olmaya başlayan kar yağışı, vatandaşların yüzünü güldürdü. Tün saatlerinde başlayan kar yağışı, şehir merkezinde belli belirsiz, faziletkâr kesimlerde ise bir müddet aheste şekilde etkisini gösterdi. Kent merkezi güdük sürede beyaza bürünürken, erdemli kesimler beyaz örtüyle kaplandı. Günü beyaz örtüyle karşılayan vatandaşlar, araçlarının üstünde biriken karları temizleyerek yola koyuldu. Kar yağışı şehirde kartpostallık manzaralar sundu. Bulutlu ve sevimsiz havanın arkası sıra başlayan kar, aralıklarla şiddetini artırarak sürüyor.

‘Kar yağışı bitmeme edecek’

Meteoroloji 12. Mıntıka Müdürlüğünce yapılan serencam değerlendirmelere göre, kesim genelinde havanın parçalı ve haddinden fazla bulutlu, sabahleyin saatlerinden itibaren Erzurum’un şimal kesimleri ile Erzincan, Bayburt ve Ardahan çevrelerinin fasılalı kar yağışlı geçeceği, sabah ve gece saatlerinde meydan kayran sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve tuman olayı görüleceği bekleniyor. Çekicilik sıcaklığının sezon normallerinin 1 ila 3 aşama üzerinde seyredeceği bölgede rüzgar, şimalli yönlerden belli belirsiz, kimi vakit itidalli kuvvette esecek.

Akşam ölçülen yer düşük gelgel sıcaklıkları ise, sıfırın altında doğmak için Erzurum’da 4, Bayburt ve Ardahan’da 2, evre Erzincan’da ise 0 derece kaydedildi.

Gün içerisinde muhtemel genişlik erdemli albeni sıcaklıkları ise, Erzincan’da 4, Erzurum’da 3, Bayburt’ta 2 ve sıfırın altında kalkmak üzere Ardahan’da ise 4 aşama olması öngörülüyor.

Share: