Erzincan’da çocuğu korumak isterken iyesiz köpeğin saldırısına uğrayan karı yaralandı

Erzincan’da okuldan dönen 4 yaşındaki çocuğu, iyesiz köpeğin saldırısından yüklenmek isterken ayağından yaralanan avrat, tedavi altına alındı.

Servis uzlaştırıcı ile okuldan dönen 4 yaşındaki komşusunun çocuğunu Mengüceli Mahallesi TOKİ Konutlarındaki evine götürmeye etkin Ece Şentürk (22), sahipsiz köpeğin çocuğa akıllıcasına hareketlendiğini gördü.

Çocuğu kenara çektikten bilahare köpeğin saldırısına uğrayan ve ayağından yaralanan Şentürk, çevredeki vatandaşların sayesinde kurtuldu.

Ambulansla Erzincan Binali sebep Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine gönderme edilen Şentürk, tedavisinin ardından annesinin sayesinde polis güçleri karakoluna gidip fenomen karşı şikayetçi olduğu öğrenildi.

Oturdukları çevrede daima insanların köpeklerin saldırılarına maruz kaldığını öne süren Ece Şentürk, yaşadıkları olaya ilişkin, “Kapik bize akıllıca hırlayarak geldi ve çocuğu yere düşürdü. Ego çocuğa engel vermesin diyerek ayağımla araya girdim. O esnada kapik ayağımı iki üç kez ağzıyla ısırarak salladı. Elimdeki çantayla vurmama karşın benim ayağımı bırakmadı.” dedi.

Yetkililerden bu konuda arkalama talip Şentürk, “Yetkililerin müdahale etmeleri amacıyla alelhusus birilerinin canıyla eşit mi ödemesi gerekiyor. Elbette hayvan hakları var ama âdem hakları da var. Bu hayvanların bu arkaç gelmesinde insanların üstelik sorumluluğu var. Bu zooloji aç, susuz ve soğukta kaldıkları için insanlara saldırıyorlar. Durduk yere hiç benzeri efsanevi insana saldırmaz. Lütfen hayvanlara topluluk çıkılsın ve barınaklara götürülerek bakılsın. Ben araya girmeseydim bugün 4 yaşındaki bala ölebilirdi.” diye konuştu.

Share: