Erzurum’da ‘Sosyal medyadan toplumsal meydana’ etkinliği

Erzurum’birlikte ‘Toplumsal medyadan toplumsal meydana’ etkinliği

ERZURUM – Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırlamış olduğu proje bütün yurtta olduğu gibi Aşkale’birlikte birlikte hayata geçirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlere ve çocuklara müteveccih olarak başlatmış olduğu Toplumsal Medyadan Sosyal Meydana adlı proje kapsamında Aşkale’bile tıpkı kol aktiflik düzenlendi.

Aşkale Cahillik Merkezinde düzenlenen etkinliğe Bilgisizlik ve Spor kaza müdürü Şuayp Gacır, Bilgisizlik Merkezi Müdürü Hazal Çelik, Gençlik Liderleri, veliler ve ayrıntılar katıldı.

Gençlere ve çocuklara müteveccih hazırlanan zeka oyunları satranç, dama turnuvası, bunun birlikte halat çekme çuval yarışları ile katılımcılar doyasıya eğlendiler.

Gençlik Merkezi Müdürü Hazal Çelik günün önemine ilgi çekerek şunları dile getirdi; “Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımızın başlatmış olduğu proje kapsamında kamu yurdumuzda olduğu kadar Aşkale Cahillik Merkezimizde bire bir sıra etkinlik düzenledik. Elçi misafirlerimiz hem zeka oyunlarında hem de muhtelif yarış dallarında gönüllerince eğlendi. Gine bu proje kapsamında gençlerimiz başta oluşmak üzere çocuklarımızı da Içtimai Medyadan benzeri nebzede olsa uzak tutarak merkezimizde ağırlayarak oyunlar oynadık ve ikramlarda bulunduk. Aşkale Gençlik Merkezi yerine 7-24 kaymakamlık halkımızın hizmetindeyiz” dedi

Gençler ve çocukların yanında velilerde oyunlara katılarak çocuklarını gene yasadılar.

Share: