Facebook’ta sürpriz ihtilaf

Sabık sene yapısını değiştirerek Meta çatı şirketini kuran ve bünyesinde Facebook, Instagram, WhatsApp kabil platformların olduğu şirkette iri tıpkısı hareket yaşanıyor…

Facebook’un kuruluş aşamasında platformun kurucusu Mark Zuckerberg’e destek olan ve şirketin aceleci büyümesinde hisse sahibi olan Operasyondan Mesul Genel Müdür Yardımcısı Sheryl Sandberg şirketten terk kararı aldığını duyurdu.

14 yıl boyunca şirkette çalışan Sandberg’in ocak ve yarayışlı işlerine ciddiyet isnat etmek istediği belirtildi. 52 yaşındaki Sanberg’in Meta hile kurulunda fariza almaya bitmeme edeceği belirtildi.

FACEBOOK’UN ZUCKERBERG’DEN SONRALARI BILDIRME HADDINDEN FAZLA TANINAN İSMİ

Sandberg’mağara resmi olarak sonbaharda görevini bırakacağı belirtilirken yerine ise Javier Olivan’ın geleceği kaydedildi. Geçen sene 120 bilyon dolar dirimlik elde eden Facebook’un arkasındaki isimlerden biri olan ve şirketin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’den sonradan sunma haddinden fazla tanınan ismi olan Sandberg 2013’te Lean Mağara isimli tıpkı pusula de çıkarmıştı.

Sandberg, “Bu kararı ahzetmek niteliksiz olmadı, 14 yıl oldu. Fakat ego arkalama işlerine ve vakfıma çıktı antlaşma fethetmek istiyorum” ifadesini kullandı.

Facebook, işe alımları durduruyor

 

Facebook 90 milyon dolar ukubet ödeyecek

 

Facebook ve Instagram’dan NFT adımı

 

Share: