Beynin merkezini şamil tümör esen gözünü görme engelli etti… Vabeste ameliyatla sağlığına kavuştu

Beynin merkezini kaplayan tümör sağlıklı gözünü âmâ etti… Kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu

ELAZIĞ – Gaziantep’te ateş parçası ve iki yıl geçmiş arasında kötücül tümör tayin edilen Nahsen Nacar, bu süre zarfına birçok otama oldu ancak serencam alamadı. Tümörden etraf sağ gözünü kaybeden Nacar, geldiği Elazığ’dahi yapılan kudretli operasyonla sağlığına kavuştu.

Gaziantep’te ikamet eden Nahsen Nacar (33), kısaca 2 yıl geçmiş yürümede çektiği baskı sonrası yapılan tetkiklerde beynin ‘Mezensefalon’ adı verilen bölgesinde kötü huylu tümör olduğu görüldü. Bu müddet zarfında yaşadığı şehirde birçok yol tedavi olan Nacar’ın 6 ayda tıpkı beyninde tümörün oluştuğu tayin edildi. Nacar’ın ailesi, araştırmaları sonrası Elazığ Mediline Hastanesi Düşünce ve Asap Cerrahisi Bölümünden Op. Dr. Mehmet Koparan ile iletişime geçti. Erdemli riskli fenomen yerine değerlendirilen Nacar, Op. Dr. Koparan ve ekibi vasıtasıyla ilişkin yöntemle yapılan kudretli operasyonla sağlığına kavuştu. Hekim, hastanın sağlık durumunun ongun olduğunu söyledi.

Görme yetisi adım adım gelmeye başladı

Yapılan başarılı operasyonla hastanın durumunun iyiye gittiğini rapor eden Op. Dr. Mehmet Koparan, “Hastamız 2 yıl geçmiş kanı tümörü zımnında cerrahi müdahale geçirmiş. Fakat o ameliyattan sonraları sağlıklı gözü rüyet kaybına uğramıştı. Ur gene tamamen arasında. Tığ üstelik arkadaşımızın bize bu hastayı yönlendirmesiyle ameliyata aldık. Ameliyattan ilk sarrafiye ağrısı ve gayrı şikayetleri mevcuttu. Önceden de tanısı konulmuş aynı sayrı. O görüntülemelerin üzerine tığ hastayı ameliyata aldık. Ameliyattan çıktıktan bilahare hastanın normal takiplerini yaptık, herhangi problemi olmadı. Sabah muayenesini tekrar yaptık, sağ gözdeki liyakatsiz olan o müşahede kaybı şuanda adım adım açılmaya başladı. Refleks döndü ve şuanda sökel güçlü. Burada makro olan düşünce tümörlerinin yaş farkı gözetmeksizin insanlara print şartlara düşürebileceğini toplumun bilmesi gerekiyor” dedi.

Kardeşinin tahminî iki yıldır bu hastalıkla boğuştuğunu dile getiren Mahmut Nacar, “Rahatsızlığının olduğunu ayağından fark etti. Topallamaya başlayınca tezelden hastaneye götürdük. Gaziantep’te yaşıyoruz. Etibba da film çektiler ve ameliyata aldılar. Tedavisi oldu amma tümör büyüyormuş. Gelişigüzel altı ayda aynı film çektik ve büyümüş dediler. Gaziantep’teki etibba buradaki doktoru bizi önerdiler ve geldik. Ameliyatımızı yaptık. Hekim, afiyet durumunun dolgunca olduğunu söylüyor” diyerek konuştu.

Share: