Türkiye’de bire bir dönemin arz çokça konuşulan ismiydi! Sadettin Teksoy’un sonuç berhava görenleri şaşkına çevirdi

Türk televizyonları 1990’lı yıllarda dokunaklı benzeri muhteva patlaması yaşadı. Hem dönemin yayımcılık anlayışının elan nükteli olması, hem üstelik reyting yarışının daha ağır sıklet olması nedeniyle birbirinden değişik karakterler kendilerine monitör ekranlarında saha buldu. O isimlerden biri dahi Sadettin Teksoy’du.

ZEKÂ GÜLDEMİR’İN SİHİRLİ PARMAĞI DEĞDİ

Şüphesiz kim Sadettin Teksoy’un sükse yolculuğunda genişlik iri nasip sahiplerinden biri yırtıkça gazeteci Zekâ Güldemir’di. Star ekranlarında Show TV ile büyük tıpkı rekabetin içerisine giren Zekâ Güldemir, “Teksoy Görevde” ile rakiplerini yenmeyi başardı. Sadettin Teksoy’u kayran altındaki belirsiz geçidi görüntülemeye gönderen Güldemir, günlerce meydan altından yaptığı yayınlarla adını göstergeç tarihine yazdırdı. Ayrımsız zamanda reytinglerde birlikte zirveye oturdu.

Zihin Güldemir

“BEN SADETTİN TEKSOY”

“Ego Sadettin Teksoy” repliği ile hafızalara kazınan Teksoy’un da görüntülük önünü kalburüstü şekilde yürütmesiyle Star TV reytinglerde zirveyi görmüştü. Güldemir, Teksoy’a temel selen bülteninde 3 ila 5 dakika aralığında saha vererek, bir nevi esas bilgelik bülteninin magazin ve hayat sayfalarını oluşturuyordu. Teksoy peyrev karşısına kimi vakit benzeri mağarada, arada bir ise Van Gölü’nde çıkıyordu. Sarı montu birlikte artık öncü olmuştu.

Sadettin Teksoy

90’LARIN BİTMESİYLE O BILE İNZİVAYA ÇEKİLDİ

90’larki özel televizyonculuk furyasının adım adım etkisini kaybetmesiyle Sadettin Teksoy dahi hemencecik ekranlardan kaydı. Bugünlerde 70 yaşında olan Teksoy, henüz basit bire bir yaşamı yeğleme ediyor. Tafsilatlı müddet bilahare bir 29 Teşrinievvel paylaşımıyla yeniden gündeme mevrut Teksoy, yıllara saha okuması nedeniyle dahi çarkıt izleyicilerini çok şaşırttı. Teksoy amacıyla “Bibi haddinden fazla gençsiniz, elbette böyle kalmayı başardınız?” kabilinden yorumlar yapıldı.

İşte Sadettin Teksoy’un son berhava:

Share: