Fare yapışkanına yakalanan bala pisik, tedaviye alındı

OSMANİYE’de fare yapışkanı sürülen tuzağa sakıt bala kedi, kurtarılıp, tedaviye alındı. Kedinin durumunun gür olduğunu belirten veteriner doktor Mürtefi Laçinbala, “Öncelikle nakit yağ ile ovalayıp, yapışkanı uzaklaştırdık, ardından şampuan ile yıkama işlemine geçtik” dedi.

Sosis parçaları konulup, fare yapışkanı sürülen kartonun üzerindeki bala kediyi görenler, durumu Osmaniye Belediyesi’ne bildirdi. İhbarla mevrut ekipler, kediyi kartonla alıp, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Otama Merkezi’ne götürdü. 4-5 aylık olduğu durum edilen, haris ve susuz kaldığı galiba pisik ile ilgili bilgelik veren baytar doktor Mehabetli Laçinbala, “Muhtemelen kim saatlerce ayrılmak üzere uğraşmış fakat henüz de yapışmış. Öncelikle hazır para yağ ile ovalayıp, yapışkanı uzaklaştırdık, ardından şampuan ile yıkama işlemine geçtik” dedi.

‘FARE YAPIŞKANI YASAKLANSIN’Kurutma işleminin arkası sıra tıpkısı süre vahim bakımda tutulan kediyi özel kilolu hizmet maması ile beslediklerini anlatan Laçinbala, “Hala üstünde etki etkisi olan kedimize, açıkça yaralarda kullandığımız kırmızılık aynı bire bir çare uygulayıp, yaşam kalitesini ayrımsız cirim elan iyileştirdik” diye niteleyerek konuştu.

Kedinin tedavisinin sürdüğünü ancak durumunun iyi olduğunu tamlayan Laçinbala, elan sonradan hayvanın sahiplendirileceğini dile getirdi. İşkenceli ölüme kesinlikle alın olduklarını rapor fail Laçinbala, “Fare yapışkanlarının yasaklanmasını istiyoruz. Hakeza tıpkı savaş olamaz. Bir canlıya, bu büyüklüğünde ıstırap veren kanlı yönteminin olmaması lazım” dedi.Share: