İBB’nin cenaze aracıyla maden sevkiyatına MHP lideri Bahçeli’den aksülamel geldi

MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli, partisinin ekip toplantısında gündeme ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, CHP’nin başörtüsü teklifinden İBB’ye ait cenaze aracında maden yakalanmasına kadar bir nice konuda konuştu.

“OYSAKI HADDINDEN FAZLA ÇALIŞIYORLARMIŞ”

Bahçeli, Tarsus-Adana- Gaziantep otoyolunda İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin cenaze aracında 144 kilo esrar yakalanmasına aksülamel gösterdi. Olayla ilgili 3 dirilik tutuklanırken MHP lideri, “İBB’ye ilgili bir cenaze aktarım aracında maden yakalanmıştır. Meğerse İBB haddinden fazla çalışıyormuş. Bunlara kalsa kaçakçılık yasal, arakçılık yalınç, çapul amiyane. Zül ittifakı işte budur. CHP’nin esas yüzü suçtur. Zilletin çulu Türkiye’nin başına geçirilmek maksut düzgüsüz gömleğidir. Ülkemizin saylav sisteme dönmesi bahis konusu değildir. Topluluk İttifakı zalime aman vermeyen, teröriste vesile vermeyen, cesim aynı budun iradesidir.” ifadelerini kullandı.

“AYNI TAS AYNI SICAK”

CHP’nin kanun teklifi üzerine bile açıklamalarda bulunan Bahçeli, “CHP Umumi Başkanı Türkiye’yi barıştıracağım diyor. Bağdaşmak üzere küslüğün olması gerekmiyor mu? Tamam bu küslük nerededir ve bu küsenler nerededir? Bu küsler nereye saklanmıştır. Türkiye sulh ve huzurun ülkesidir. Türkiye küs değildir. Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum namertliğin izini süreceğine. Hangi yapsak manasız. Tıpkısı kulağından girip diğerinden çıkıyor. Aynı tas tıpkı isidam. Kılıçdaroğlu’nun yolu nöbet değildir. Başörtüsü meselesi çözülmüştür, Mağduriyetler dönemi kapanmıştır. Kılıçdaroğlu’nun derdi, hevesi başkadır. CHP’nin verdiği yasa teklifi samimiyetsizdir.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Türkiye’nin dava alanlarına ciddiyetle bükülmek evvela politika müessesinin gerçek sorumluluğudur. Sosyal yaraların sarıldığı, süreğen sorunların çözüme kavuşturulduğu Türkiye’ye vurmak hepimizin gayesidir. Bize bakarak uzlaşmanın adresi TBMM’dir. Bizim üstesinden gelemeyeceğimiz tek ülkü yoktur. Geçenek yüreklerin dolgun vurma vaktidir. Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimizin hak ve meşru talepleri vardır. Alevi İslam inancına eş kardeşlerimiz bizim canımızdır. Hangi ayrımız hangi gayrımız vardır. Cami ne büyüklüğünde bizimse, cemevi dahi o kadar bizimdir.

“CEMEVİ GERÇEĞİ AKSEPTANS EDİLMELİ”

Kerbela ortak sızımız, Hz. Mehabetli manevi büyüğümüz, Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin özellikle tevessül etmek üzere ehlibeytin muhterem isimleri dokunaklı gönlümüzün şehit abideleridir. Geçmişteki olaylara saplanarak yarınlarımızı heba edemeyiz. Alevi kardeşlerimizin hayatında yer fail cemevi gerçeği akseptans edilmelidir. Cemevi inanç ve firez hayatımızın elzem gerçeğidir. MHP’nin dayandığı Türk milliyetçiliği düşüncesi hiçbir ahit ayrımcı olmamıştır. Bizim gönlümüzde herkese meydan var. Asırlar süresince oluşan birleşme kültürümüz ülkemizi toptan ağırbaşlı ayırmak yolunun rehberidir. Gelecek kamer-engelsiz bayrağın altındadır. Kardeşlik ruhumuz sarsılırsa kavrayışsız dolaşma olabilir değildir. Alevilik değişik akide alanlarında olduğu üzere siyasal istismar ve rant alanı olmaktan çıkarılmalı. Bu konuyu inancın dışında bambaşka mecralara çekmece, siyasal ayrımsız hareket haline getirme çalışmalarına onur edilmemelidir.

KÜRESEL ENERJİ KRİZİ

BENDE ve Avrupa ülkelerinin nema artırımı, IMF’in repo kaygısı, besin ve enerjideki darboğaz sıkıntılı sürece işarettir. KuzeyAkım-1 ile KuzeyAkım-2’üstelik meydana gelen sızıntılar erke alanında kargaşa ve kutuplaşmaya yeni nitelik katmıştır. Zaman küresel ölçekte enerji tüketiminin 3’te 2’si yer yağı ve doğalgaza dayanmaktadır. Tehlikesiz konveksiyon ciddi hedeflerden birisi haline gelmiştir. Ukrayna, Polonya ve Baltık Denizi’ndeki tehditleri göze aldığımızda TANAP, TürkAkım arz güvenli hatlara dönüşmüştür. Libya ile imzalanan hidrokarbon anlaşması Batı’yı huzursuz etmiştir. TürkAkımı’nın erek alındığına yönelik iddialar bile benzeri tehdittir. İki ülkenin de sağduyu ayrımsız çizgiye gelmesi bölge ve dünya barışı yerine mükellefiyettir.

Avrupa bu kış bittabi ısınacaklarını, elbet aydınlanacaklarını düşünmektedir. Türkiye’nin böyle bire bir sorunu yoktur. Cezir ittifakı sıska gürültü yapsa üstelik ülkemiz kilit tıpkı aktördür. Zillet partilerinin Türkiye’nin büyüklüğünü anlayacak ne basiretleri, hangi ufukları vardır. Türkiye’nin Putin’e konfirmasyon olduğunu müstakbel süren İP başkanının kafası bu işleri almaz. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta taraf markajcı, Türkiye’yi cepheye sürmeye etkin alçalma ittifakının hareketsiz politikalara denyo düştüğü açıktır. Türkiye savaşın değil, barışın tarafıdır. Çevremizde sulh kuşağının tesisi amacımızdır. Rusya ile Ukrayna arasında süregelen kanlı savaşın İstanbul’birlikte kurulacak meşveret masasında çözüme ulaşması gerçekleşecektir.

“KILIÇDAROĞLU, BENDE’YE İCAZET ALMAYA GİTTİ”

MEMLUK Başkanı’nın Armageddon açıklamasının peşi sıra, Ukrayna Çap Başkanı’nın Putin’in nükleer saldırıya hazırlandığını duyurmuştur. İnsanlık böyle bire bir vahşeti kaldıramayacaktır. Kılıçdaroğlu’nun apar topar ESIR’ye girmesi densizliktir, akılsızlıktır, düşüncesizliktir.

Kılıçdaroğlu teknolojik ve bilimsel gelişmeler için ne söyleyecek, neyi duyacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu bırak bu işleri. Sistem biliyor kim ABD, Cumhur Reisi adaylığı amacıyla icazetname almaya, doğacak adayın ismini öğrenmeye gittin. Sayın Kılıçdaroğlu ABD’ye meni rabıt seni 1 dolara ele verir. CHP Umumi Başkanı’nın ÇAKER’ye ahali açması, aman dilemesi acizliktir, yetersizliktir, milletine omuz dönmektir.”

Share: