İkizler, Türk bayrağını göndere çektirmek için ter döküyor

Bursa’de aynı sene geçmiş ailelerinin teşvikiyle tanıştıkları wushuda elde ettikleri başarılarla milli takıma seçilen ikiz kardeşler Kürşat Pek Taktakçı ve Ecrin Taktakçı, uluslararası yarışmalarda Türk bayrağını göndere çektirme amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Anne ve babalarının yönlendirmesiyle geçen sene wushu yapmaya başlayan Kürşat Mukavemetli ile ikizi olan kız kardeşi Ecrin Taktakçı, Türkiye’da katıldıkları birçok şampiyonada dereceler elde yazar, milli takıma seçildi.

İkiz kardeşler, teşrinievvel ayında Afyonkarahisar’üstelik yapılan 5. Kategorik Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonası’na katılarak ilk defa arsıulusal arenada klan gösterdi. Ecrin 42 kiloda Balkan ikincisi, Kürşat Dokuz Canlı ise 32 kiloda üçüncü olma başarısını gösterdiler. Haftanın 3 günü çalışmalarını çalıştırıcı Enes Gezer eşliğinde sürdüren Sebep Uray spor‘un lisanslı sporcusu olan cevza, yıpranmamış başarılarla Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Akçalar Fahriye Sayarel Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi sporcular, başarıları ve hedeflerini AA muhabirine anlattılar.

Milli sportmen Ecrin Taktakçı, geçen yıl başladığı sporu haddinden fazla sevdiğini söyledi. Ilkin antrenmanlarda haddinden fazla yorulduğunu anlatan Taktakçı, “Hedefim acun şampiyonu koyulmak. Kendimi artık yetiştirmek ve daha peş seviyelere katılmak istiyorum.” dedi.

Taktakçı, hem okul hem üstelik sporu tıpkısı arada yapmanın print olmadığının altını çizerek, şöyle konuştu:

“İkisi birlikte gayet normal şekilde gidiyor. Benim yaşımdakiler da bu sporu yapmalı. Başladığımda kendimi henüz ferah hissettim ve çıktı şeyler başarabileceğimi gördüm. İkizimle aynı sporu tahsis etmek çok pir, kendimi yalnız hissetmiyorum. Haddinden Fazla geçinemesek birlikte spor salonunda daha dolgunca anlaşıyoruz.”

“Kardeşimle laf spor olunca anlaşıyoruz”

Kürşat Dayanıklı Taktakçı dahi hedefinin Türkiye ve dünya şampiyonluğu olduğunu rapor ederek, şunları söyledi:

“Ancak evvel önümdeki maçlara bakıyorum. Arkadaşlarım birlikte benim bu sporu yapmama özeniyor, kendilerinin bile başlayacaklarını söylüyorlar. Kardeşimle bu arada gidip geliyoruz antrenmanlara, normalde haddinden fazla anlaşamıyoruz amma bahis spor olunca anlaşıyoruz. Önce istinas ve koşular yapıp devir kalırsa bile kardeşimle karşılaşma yapıyoruz. Bence bütün bu sporu yapmalı çünkü bilcümle gittikçe girmek haddinden fazla güzel.”

Antrenörleri ikizlerin başarılarından emin

İkizlerin antrenörü Enes Gezer ise Taktakçı kardeşlerin yeteneğini keşfettiğinde onları daha hasis çalıştırdığını dile getirdi.

Haftada 3 aktarılma alıştırma yaptırdığını vurgulayan Gezer, şöyle devam etti:

“Çocukları şampiyonalara hazırlıyoruz. Onlardan elan şişman başarılar bekliyorum. Hedeflerinde elan mebzul ilerlemelerini bekliyorum. Bizim üzere oylumlu olan Avrupa ve dünya şampiyonlukları. Bu süreç içinde çok gani aksiyon gösterdiler. Günde 1,5 saat egzersiz yaptırıyorum. Kürşat ve Ecrin tıpkısı almanak sportmen olmalarına karşın kariyerleri şimdiden haddinden fazla gani gidiyor, devam ederlerse haddinden fazla elan bereketli olacaktır. Asıl ve babaları onları haddinden fazla mebzul destekliyor. Burada ailelere çok aşkın hisse senedi düşüyor. Meslek zamanı spora yollamamayı düşünüyorlar ama bence spor fail torunlar, hayatlarında spor olan füru okulda da daha muvaffakiyetli oluyor.”

Share: