İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi tanıtım tırı 17 ilde içtimai hane projesini anlatacak

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişik vatandaşları bilgilendirmek üzere hazırlanan tanıtım tırı yola daha çok. 14 Ilk Teşrin-12 Kasım tarihleri arasında 17 ili gezecek olan lansman tırı, vatandaşların sorularına yanıt verecek.

Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü nazik sosyal basamak projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni tanıtmak ve vatandaşların sorularına yanıt isnat etmek üzere yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ekim-12 Son Teşrin ortada 17 ili gezecek olan tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlar, tanıtım tırında Şişman Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ) marifetiyle hazırlanan eş daireleri mevhum esas gözlüğü ile seyran imkanı buldu. TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Dayanım burada yaptığı konuşmasına, Bartın’da yaşanan eroin faciasında hayatını kaybedenler amacıyla başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara hazırlanan benzer daireleri sanal nesep gözlüğü ile 360 paye dolaşma imkanı sağlayarak büyük bir girişim attıklarını tamlayan Direnç, “Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan yağmur diliyor, yaralılarımıza ivedili şifalar diliyorum. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı eliyle açıklanan ve Cumhuriyet tarihinin sunma nazik içtimai hane projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa Projesi’nin yekpare detayları bakanlığımız ve idaremiz vasıtasıyla halkoyu ile paylaşılmaktadır. Bu tanıtım tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde zül ettiği yekpare sorular idaremiz personeli yoluyla yekpare titizce cevaplanacaktır. Elan önce idaremiz vasıtasıyla yapımı tamamlanan örnek dairemiz, mevhum köken gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Mezuniyet planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler üzerine bilgi sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız 14 Ekim’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup, Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla üzere 17 şehrimizde kent meydanlarında görevini 12 Teşrinisani’a kadar adına getirecektir. Rekor referans sayısı ile idaremize güvenini gösteren tekmil vatandaşlara teşekkür ediyor, tırımıza nida ediyoruz” dedi.

Mevhum ana gözlüğü ile denk evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı haddinden fazla beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan üzere geldim ve hakeza bire bir repertuvar ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Sanki direkt olarak evin içindeyim. Seçkin köşeyi, değme noktayı görebilmek çokça hoşuma gitti. Mevhum gerçeklik ile yaşadığım bu deneyimi herkese referans ederim. Benim için çok makul aynı ocak, artağan tıpkısı düzlük kullanımı olmuş. Bu projeye henüz başvurmadım amma bu deneyimden bilahare müracaat etmek isterim” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: