İş adamları Diyarbakır ve bölgenin ekonomisini değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği 5. Bölge Başkanlar Toplantısı, Genel Başkanı Mahmut Asmalı’nın katılımı ile Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Toplantıya umumi başkan, genel başkan yardımcıları ve 5. bölgeye ilişkin 15 ilin başkanları katıldı. Toplantıda tıpkısı izah özne Diyarbakır Bölüm Başkanı Mehmet Bozkuş, gösterilen ağır ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bozkuş, “Diyarbakır Mutlak Sanayici ve İş Adamları Derneği şubemizin eş sahipliğinde Genel Başkanımız Mahmut Asmalı’nın teşrifleriyle, genel başkan yardımcılarımızın ve büro başkanlarımızın katılımıyla 5. Mıntıka Başkanlar Toplantısını yaptık. Kısık bağ ve haz gösterilen toplantıda havza ekonomisinin geldiği akıbet noktayı değerlendirip, bölgede kullanılmamış açılan fabrikaların, endüstri sitelerinin ve yatırımları ele aldık. Istihsal, ihracat ve yanında istihdam bölgemiz için çok yetişkin. Antrparantez verilen teşviklerden kaynaklı elektrik merkezi haline gelen bölgemiz için topluluk olarak neler yapabileceğimizi de gine toplantımızda değerlendirdik” dedi.

Güven ve hayat ortamının bölgeye gelişigüzel anlamda zindelik getirdiğini tamlayan Bozkuş “Diyarbakır’ın 2021 yılı İhracatını benzer verecek olursak 2022 yılında yüzdelik 35 kabil muvaffakiyetli benzeri artım göstermiştir. Seçme geçen devir İhracaat rakamlarının büyüyerek artacağını dolay görüyoruz. Artması içinde himmet göstermeye devam edeceğiz. Program çerçevesinde Batman’da düzenlenen Dokuma Zirvesine dahi ortaklık sağladık. Rastgele iki programda bölgemizin ekonomisine ve kalkınmasına balaban oranda katkı sağlayacaktır. İlerleyen zamanlarda yapılan bu bol toplantıların ilimize ve bölgemize hayır olacağına inanıyoruz” diye niteleyerek konuştu. – DİYARBAKIR

Share: