İYİ Partili Ergun, Adana’da “Evcil Yönetimler İstişare Toplantısı”na katıldı

İYİ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Pek Ergun, şeş tehalüf partisi umumi başkanının aynı araya gelmesine ait, “İYİ Öğür olarak bunun hamal kolonu niteliğindeyiz.” dedi.

Ergun, partisi eliyle bire bir otelde planlı “Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı”nda, İYİ Partinin yerel yönetimlerle ilgili politikalarını ve evcil yönetimlerin karşılaştıkları sorunları kapsamlı şekilde değerlendirip istişare edeceklerini söyledi.

İYİ Partili Ergun, Türkiye’nin el erki, hukukun üstünlüğü, temel hakların korunması kabil göstergelerde geriye gittiğini öne sürdü.

Ulus İttifakı yerine Türkiye’yi güçlendirilmiş vekil sisteme geçirmek için altı uymazlık partisi genel başkanının bir araya geldiğini tamlayan Ergun, “İYİ Öğür kendisine, Budun İttifakı kendisine Türkiye’yi güçlendirilmiş saylav sisteme etmek yani hukukun üstünlüğünü ulaşmak, kuvvetler ayrılığını ortaya takip etmek, hukukun üstünlüğü üzerinden liyakati ortaya ihata etmek amacıyla ayrımsız bütün tasarımı niteliğinde 28 Şubat’ta şeş siyasal parti genel başkanının da katıldığı bire bir yemek gerçekleştirildi. Bu bitmeme ediyor. İYİ fırka olarak bunun hamal kolonu niteliğindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Basına sınırlanmış bitmeme eden toplantıya, Adana, Sazak, Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis’ten milletvekilleri, yerli yönetimler birimlerinden kurum üyeleri, uray sedir üyeleri ve partililer katıldı.Share: