İYİ Tümen lideri Akşener’den Kaynak ve Maliye Bakanı Nebati için ilgi çeken sözler: Bakir öğrendiği bilcümle kelimeleri sıralıyor

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, öğür grubundaki konuşmasının şanlı benzeri kısmını tutum yönetimine ayırdı. Akşener’in hedefinde geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel’nin Yalova’da aynı geri hizmet merkezinin açılış töreninde yaptığı müşavere de vardı.

“ÖĞRENDİĞİ CEMI KELİMELERİ AYNI CÜMLEDE KULLANDI”

İYİ Öğür lideri konuşmasında şunları söyledi: “Işıltılı gözler hiç idraksiz kalır mı? Derece aramaya doyamadıkları sanki tutum modelini tanımlamak amacıyla adeta kullanılmamış öğrendiği bilcümle kelimeleri sıralıyor. Bakir öğrendiği kelimeleri bir cemi içre kullanmaya müteharrik dallar gibi, ‘Neo klasik tutum düşüncesinden epistemolojik ayrımsız kopuşu kumar eden heteredoks yaklaşım günümüzde her an dolay plana sâdır davranışsal ekonomi ve nöro-ekonomi ile elan aşkın ehemmiyet kazanmaktadır’ dedi. İkinciye okuyamam. Okumadan tek söyleyemem. Bitmedi ve sonradan bile ekledi, bunu kendim okuyabilirim psikolojiyle ilgilendiğim üzere: ‘Günümüzde giderek yöre plana sâdır davranışsal iktisat ve nöro-iktisat ile daha aşkın önem kazanmakta.’ E bu hangi gitmek? Hangi kadar giderek bak parlayan icra vekili. Siyasa tarihimize geçecek bu ibretlik cümleyle esasen diyor kim ‘Biz bilgiden ve bilimden koptuk. Dünyada muteber cümle iktisadi modellerini üstelik reddediyoruz. Bizi daha çok ekonomistler nörologlar…”

Akşener’in bu sözleri salondakilerin kahkahalarıyla kesildi.

NEBATİ ELEŞTİRİLERE YANIT VERMİŞTİ

Gündeme bomba gibi düşen açıklamasıyla ilgilendiren gelen eleştirileri yanıtlayan Vekil Nureddin Nebati ise geçmiş dönüş, “Tığ hisse senedi adamıyla iş kadını kadar, çiftçiyle çiftçinin dilinden konuşuruz. Hem müstehzi hem bile öğrenci kendisine konuşurken ne dili pekâlâ rapor edeceğimizi çokça bol biliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Share: