Icra Vekili Varank, adlı çul markasının alkım renklerini kullanmaması kararını destekledi: Dünyada ayrımsız LGBT dayatması varken bu değişmeyen haddinden fazla kızıl

Giysi zinciri LC Waikiki’nin, bir kadro çalışanına e-misil ile haziran-temmuz aylarında ürünlerinde alkım, bir tane boynuzlu at kabilinden figürlerin LGBT+’leri andırdıkları gerekçesiyle, “bu sembollerin banko kullanılmaması” ve “kesin uzanım sayısının azaltılması” uyarısında bulunduğu kanıt edildi.

VARANK, LC WAIKIKI’NİN LGBT+ KARARINI DESTEKLEDİ: BÖYLE MARKALARIN DEVAMI DA GELECEKTİR

Nazır Varank, adlı çul markasının, çalışanlarına gönderdiği bu mesajı destekleyerek firmanın aldığı kararı övdü. LC Waikiki Yalova Geri Hizmet Merkezi Açım Töreni’nde konuşan Nazır Varank, şunları söyledi:

“Grup çalışanlarına e-posta göndermiş ve demiş kim, ‘Lütfen ürünlerimizde LGBT çağrışımı yapan işaretleri kullanmayın. Bunlarla ilgili ürünleri üretmeyen çünkü bizim hassasiyetlerimiz var, sorumluluğumuz var.’ Peki, dünyada aynı LGBT dayatması varken, tıpkısı cinsiyetsizlik dayatması varken LC Waikiki’nin bu inisiyatifi almasını ego çokça kızıl buluyorum ve kendilerine çokça teşekkürname ediyorum.

Kimse kusura bakmasın. Siz ne yapıyorsanız yapın ama cinsiyetsizliği dayatırsanız, sülale mefhumunun altını oymaya bitmeme ederseniz biz üstelik kimseye eyvallah demeyiz. Bunun karşısında dururuz. Böyle markaların gerisinin geleceğine birlikte ego inanıyorum. Biz aileyi savunmaya Allah’ın izniyle bitmeme edeceğiz.”

Share: