İzmir domestik haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Güre Kadınlar Projesi’ne Dahil Oldu

Türkiye’bile eğitimde ve istihdamda düz alamayan gailesiz kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Güre Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi bile CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana uygun aksiyon ve kazançlı tahaccüm” hedefiyle yola çıkılan proje, Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı ile Mücahede ve Toplumsal Asayiş Bakanlığı aksiyon birliğinde, Konfedere Milel Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı tarafından yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir uçucu toprak seçildi.

Projenin İzmir ayağını tay tay arabası Mürekkep Milel Kalkınma Programı İzmir Kayran Izlence Yetkilisi Itimat Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Istek Karaarslan, Mesai ve Sosyal Düzenlilik Bakanlığı İstihdam Politikaları Birim Uzmanı Esra Sermin Ağababa, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın düzlük aldığı ekip Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını yerinde andırmak için Gaziemir Belediyesi’ne musahabe etti. Ekip, Gaziemir Belediyesi Basın Im ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Âlim ile görüştü. Görüşmenin arkası sıra Gaziemir Belediye Reisi Halil Arda’nın de izin vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye karışma oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Şehremini Halil Arda de kadının sosyal hayatın gelişigüzel alanında bulunması amacıyla icraat yürüttüklerini, CV Bank’ın dahi alelhusus bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Mürekkep Milletler, Sabancı Vakfı kabil kebir kurumlar yoluyla birlikte görülmüş olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler üzere CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna kadar destekliyorum. Bu proje ile imdi kadının yetişek ve iş olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilim Adamı ise bu projede kayran almaktan itibar duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, her sabık devir bundan sonra vatandaşımızın aksiyon sahibi olması üzere mefret tıpkı vasıta görevi görüyor. Hem aksiyon verenle hem dahi hareket arayan yurttaşlarla duygudaşlık kuran aynı çekicilik olduk. Belediyedeki ekibimizin da özverili çalışmasıyla sayı farkı seçme ay 100 vatandaşımızı, serencam 16 kamer zarfında bin 620 vatandaşımızın aksiyon sahibi olmasına vasıtalık ettik. Bu çalışmalarımızın Konfedere Milel Programı yoluyla bile görülmüş olmasından iri mutluluk duyuyoruz. Geleceğini Kuran Dinç Kadınlar Projesi’ne kocaman katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diyerek konuştu.

Share: