KAHRAMANMARAŞ – Tezkere Fuarı 4 günde 100 bin kişiyi ağırladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 8’incisi planlı Kahramanmaraş Tezkere Fuarı’nı 4 günde kestirmece 100 bin bibliyofil mülakat etti.

Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde (KAFUM) 14 Ilk Teşrin’birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un katılımıyla açılan ve ” Sezai Karakoç’a Nazikâne” temasıyla planlı, 210 fihrist, 350 âşık ile yazarın katıldığı fuarda, yüzlerce betik standının beraberinde görüşme ve etkinlikler üstelik organize edildi.

Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, gazetecilere, fuarın beklentilerinin üstünde bağ gördüğünü ifade etti.

Fuara önceden 300 bin ziyaretçiyi hedeflediklerini tamlayan Güngör, şunları kaydetti:

“Bugün arkadaşlarımızın verdiği bilgiye bakarak 100 bin rakamına ulaşmışız. Öyle adisyon ediyorum ki hedefimizin üzerinde tıpkı ziyaretçi olmuş olacak. Büyükşehir Belediyesi yerine 30 bin civarında öğrencimizin buraya taşınmasını ücretsiz adına gerçekleştirdik. Hem Büyükşehir hem de kaymakamlık belediyelerimizle öğrencilerimize farklı konularda etkinlik ve desteklerimiz var. Bu fuarı değerli ağabeyimiz Sezai Karakoç anısına düzenledik. Zira Sezai Karakoç Anadolu’muzun yetiştirdiği çok oylumlu bir düşünüm insanı ve fahri hemşerimiz. Öğrenci, gailesiz ve hemşerilerimizin buradaki rabıt ve ziyaretleri bizi akıbet paye bahtiyar etti.”

Fuar, 23 Ekim Münasebet gününe kadar gezilebilecek.

Share: