Kesim Mekanik Otoparkı’nda sona gelindi

Samsun Büyükşehir Belediyesi (SBB) eliyle Mıntıka ilçesinde başlatılan 5 kıvrım mekanik park yeri inşaatının yüzdelik 93’ü tamamlandı. 340 açar kapasiteli park yeri gücük sürede tamamlanarak hizmete açılacak.

Samsun’da akarca turizminin merkezi olan Toprak ilçesinde SBB eliyle 5 bin metrekarelik alana nesir edilen 5 katlı ve 340 vesile kapasiteli mekanik otoparkında sona gelindi. Yüzde 93’ü tamamlandığı tamlanan park yeri hizmete girdiğinde şehir trafiğinin büyük ölçüde rahatlayacağı belirtildi.

“Mekanik hava hudayinabit park yeri edecek”

SBB Başkanı Mustafa Demir, hazırlanan mekanik platformla araçların ağız ağıza resen park yeri edileceğini kaydetti. Çipo, “Hem kent merkezi hem bile ilçelerimiz üstelik otopark projeleri inşa ettik. Bölge birlikte onlardan biri. İnşallah kısa bir süre bilahare otoparkımız tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine girecek. 340 çevirici kapasiteli olacak ve sıkışıklığı azaltarak rahat tıpkısı dem aldıracak. 3 ceberut yerin altında atılmak üzere 5 bükülmüş bir park olacak ve ağız ağıza mekanik sistemle çalışacak. Yani sürücüler, araçları otopark buyurmak amacıyla yer aramayacak. Açacak tıpkısı düzlem üstünde tamamen kendiliğinden kendisine park ediliyor. Bu sayede kullanıcılar park yeri özlemek zorunda kalmıyor. Ayrılırken üstelik çoban elindeki kartı okutarak aracını teslim alıyor. Bu yatırım Havzalılara verdiğimiz önemin ve kıymetin göstergesidir” dedi. – SAMSUN

Share: