Kış yaklaştığını hissettiriyor! Meteoroloji 4 kesim amacıyla boğanak ve fırtına uyarısı yaptı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak ülkemiz genelinin parçalı kayran düzlük haddinden fazla bulutlu, Doğu Akdeniz, Ölçülü ve Şark Karadeniz kıyıları, Şarki Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin kenar, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin domestik oluşmak için sağanak ve vadi kayran asuman curcunalı sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

Hava sıcaklığında mefret ayrımsız mübayenet olmayacağı, genellikle zaman normalleri civarında seyredeceği anlayış ediliyor. Rüzgarın alelumum yıldız ve kuzeydoğu yönlerden belli belirsiz, arada bir ilımlı kuvvette, Marmara, Veli ve Günindi Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Şimal Veli’de bazen gelişmemiş sürekli sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Ege bölgeleri ile Garp Akdeniz’in çöz kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Kuzey Ege’de ara sıra gücük devamlı fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kadar yaşanabilecek olumsuzluklara cebin müdebbir ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE ÇEKICILIK DURUMU

İSTANBUL: 20°C Modüler ve çok bulutlu, espaslı bora yağışlı

ANKARA: 18°C Parçalı bulutlu

İZMİR: 26°C Parçalı ve birkaç bulutlanmış

ADANA: 30°C Modüler ve çokça bulutlu, gün ortası saatlerinde çöz kesimleri ile akşam saatlerinden sonra iklim geneli bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu

TRABZON: 21°C Parçalı ve çok bulutlanmış, aralıklı bora yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinden sonraları bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Modüler kayran düzlük çokça bulutlu, gün ortası saatlerinden sonra boğanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Share: