Kızının nikahını kıyan cet fert anlar yaşadı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde evlendirme memuru İmdat Elik, kızının nikahını kıyarken gözyaşını tutamadı.

İlçedeki Öğretmenevi’nde planlı düğün merasiminde, Neslihan Elik (27) ile Kapalı Güllü (36) çifti dünyaevine girdi.

Çiftin nikahını ise gelinin babası olan Altınordu Belediyesi evlendirme memuru İmdat Elik kıydı.

Elik, nikah sırasında yaptığı konuşmada, “Binlerce nikah kıydım ama öz evladımın, ciğerparemin nikahını kıymak üstelik bana nasip oldu.” dedi.

Normalde pürüzsüz konuştuğunu amma böylesinin print olduğunu vurgulayan Elik, “Merhum dedemin haddinden fazla fena hâlde bire bir sözü vardı. ‘Oğlum işinizle duygusallığı birbirine karıştırmayın.’ derdi. Ego da bu konuda savaşım edeceğim inşallah.” ifadesini kullandı.

Nikah esnasında kızına istifham yöneltirken konuşmakta zorlanan ve gözyaşını tutamayan ata Elik’e davetliler alkışlarıyla destek oldu.

Nikah şahitliğini fail Altınordu Şehremaneti Komutan Yardımcısı İsa Hitaloğlu de çifti tebrik kartı etti.

Evlendirme memuru adına görevini fail İmdat Elik, ardından müziğin ritmine bukanak uydurarak kızı ve damadıyla alay malay oynadı.

“Babamın nikahı kıyması beni haddinden fazla duygulandırdı”

Neslihan Elik, gazetecilere, babasıyla eş kadar olduğu üzere haddinden fazla duygulandığını ve dağ olduğunu anlattı.

Nikah sırasında babasının gözlerine bakamadığını dile getiren Elik, “Babamın nikahı kıyması beni çok duygulandırdı. Benim amacıyla çok pres ayrımsız andı.” diyerek konuştu.

Elik, evvel özellikle bu konuyu söylediğinde babasının, “Kızım ego cümlenin sonunu getiremem.” dediğini belirterek “Ben tabii o anda çokça şiddetli oldum. ‘Baba olsun, yeniden üstelik bu bahtiyar günümde benimle alay malay ol. Getiremesen da gelişigüzel olalım. Acı de olsa o zaman hiç kameralar vesaire hiçbir madde koca değil. Yeter ki nikahı kıy. O duyguyu alay malay paylaşalım.’ dedim. Çok mutluyum. İyi kim üstelik babam. Haddinden Fazla seviyorum babamı.” ifadesini kullandı.

Share: