Koku ahiz merkezine okkalı rica

– Çağ kabul etme merkezine kısık murat

Eş Güdümcü Başhekim yardımcısı Doçent Doktor Burak Civelek:

“Halkımızın öyle tıpkısı teveccühü oldu ki katıksız afette öyle tıpkı bindi büyüdü kim bizim kapasitemizin çok çok üstünde benzeri rica oldu. Günce bizim kan kapasitemiz normalde 80 – 100. Cemaziyelevvel aldığımız bu tedbirlerle hemencecik afetten sonraları, 1 saat sonrasında dün 184 armağan kabul edebildik”

ANKARA – Ankara Bilkent Şehir hastanesi Eş Güdümcü Başdoktor yardımcısı Doçent Doktor Burak Civelek,”Halkımızın öyle aynı teveccühü oldu ki doğal afette anca ayrımsız destek büyüdü kim bizim kapasitemizin çokça haddinden fazla üzerinde tıpkı talep oldu. Günlük bizim çağ kapasitemiz normalde 80-100. Dün aldığımız bu tedbirlerle tezelden afetten sonra, 1 saat sonrasında dün 184 dürü akseptans edebildik” dedi.

Baştabip yardımcısı Doç. Dr. Burak Civelek, Kızılay’la destekli namına kurulmuş dem alma merkezinde vatandaşların vahim talebi olması üstüne alışılagelen kapasitelerinin iki katına çıktıklarını söyledi. Koku bağışının aceleye getirilecek ayrımsız im olmadığını belirten Civelek, zaman bağışının aylara ayrıca yıl içine bölünmesinin makul olacağını belirtti.

“Benzeri anda 4 hayat nefes bağışında bulunabilirken tığ onu 8 e çıkardık”

Nefes kabul etme merkezinin esasta yalnız hastanedeki ameliyatların müstacel soluk ihtiyaçlarını ulaşmak üzere kurulmuş tezyifkâr benzeri birim olduğunu söyleyen Civelek, “Ülkemizin yaşadığı bu güç kıyamet sonrasında tığ tabi hastanemizdeki nefes ihtiyacını kabil olduğu büyüklüğünde birkaç tutmaya çalıştık. Kızılay’la bile görüşerek hakeza tıpkısı talebin olabileceğini düşünerek 4 olan kapasitemizi 8 e çıkardık. Yani bir anda 4 sevimli kan bağışında bulunabilirken tığ onu 8 e çıkardık. Alışılagelen say saatlerimizi 08.00 – 12.00, 13.30 – 16.00 olan düzentileme saatlerimiz sabah 8 den 23 üne kesintisiz adına devam ettirdik” ifadelerini kullandı.

“Maksimum kapasitemizin 1 buçuk dinsiz”

Kızılay’ın hoppadak özlük hastanelerinin ihtiyacını durdurmak için kurulan tıpkısı vahit olduğunu tamlayan Civelek, “Halkımızın öyle tıpkı teveccühü oldu ki doğal afette anca bir destek büyüdü ki bizim kapasitemizin haddinden fazla haddinden fazla üzerinde benzeri irade oldu. Günlük bizim zaman kapasitemiz normalde 80 – 100. Cemaziyelevvel aldığımız bu tedbirlerle lahzada afetten sonraları, 1 saat sonrasında esbak 184 ihsan akseptans edebildik. Maksimal kapasitemizin 1 buçuk zalimce amma bunun üzerine çıkabilecek tıpkı kapasitemiz yok. O yüzden tığ da hangi yaptık, içki bağışına başvuran bu kişilerin yoğunluğunu azaltabilmek üzere randevu vermeye başladık. Bu esasen yapılması gereken en makul çözüm” dedi.

“her bir vahit soluk bir organ nakli gibidir”

Dem ürünlerinin makul bire bir ömrü olduğunu ve hiçbir kıyamet durumu olmasa dahi daima soluk bağışı yapılmasının akıllıca olacağını tamlayan Civelek, “beher ünite dem tıpkı organ nakli gibidir. Aceleye getirilecek ivedili yapılacak ürünler değildir bunlar. Zira siz kişiye aynı organ aktarımı yapmış üzere oluyorsunuz. O yüzden bu kapasitenin iki katına çıkarılması oldukça çokça yoğun benzeri tedbirdir. Iş saatlerinin uzatılması çok korkulu ayrımsız tedbirdir. Ama o kadar çokça kâm var ki bu talebi diremek tür değil. Bu talebi olayın tazeliğiyle bir iki zaman içerisinde yazmak değil bu talebi ihtimal aylara ihtimal yıla sökmek bırakmak çok daha akıllıca olacaktır” ifadelerini kullandı.

Günlük 10, maksimum 20, sunu pahal günlerde 50 çağ bağışı alan ayrımsız forma olduklarını belirten Civelek, “Evvel aldığımız bu tedbirlerle ve halkımızın başvurusuyla geçkin 182 içki bağışı aldık ama mecmu müracaat 500’ün üstünde. Zaman vakit kaybetmeden sabah saatlerinde 200’ün üzerinde başvuru var. Çok bati benzeri rica var. Ego herkese destekleri için haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Bizim normalde 20-30 bandında olan bağışımızı 184’lere çıkardık. Bugünkü hedefimiz 200-210 civarında aynı bağış almayı planlıyoruz aldığımız tedbirlerle. Ama takkadak sabahtan mevrut kişi sayısı 200’ün üstünde” bilgilerini verdi.

Vatandaşlar koku ahiz merkezinin uğrunda detaylı espas oluşturmasını dahi değerlendiren nefes vermeye gelen vatandaşlardan Osman Çipo bu bekleyişten memnun olduğunu vurgulayarak, “Kızılay’ın yer mail çağ verme merkezinin Bilkent Şehir Hastanesi olduğunu öğrendikten bilahare sabah ilk aksiyon mesaiyle buraya geldim. İnsanlar bir şekilde nakdi ve maddesel arkalama ulaştırabiliyorlar bir şekilde. Ama ego çağ üstüne daha duyarlıyım. Çünkü bir şekilde battaniye, elektrikli ısıtıcı satın alabilirsiniz, dışarıdan ithal edebilirsiniz. Ama kanda bu şekilde olduğunu düşünmüyorum soluk çok makro ve insanları bu konuda duyar olmaya çağırıyorum. Sabahleyin sekizi çeyrek geçe geldim, sıramda kaçmak için tahmini benzeri buçuk iki saattir bekliyoruz kim haddinden fazla makro değil. 2 saat elan beklemeye razıyız. Orada insanları düşündükten sonradan hallerini düşündükten bilahare haddinden fazla beklediğimi dahi umursamıyorum” değerlendirmesini yaptı.

Share: