Konyaspor Basket Başantrenörü Engin Gençoğlu, mevsim hazırlıklarını değerlendirdi Açıklaması

ING Basket Süper Ligi’nin eskimemiş takımlarından Beysu Konyaspor Basket’un başantrenörü Engin Gençoğlu, 1. adım dinlenme kampı dönemini haddinden fazla eli nimetli geçirdiklerini söyledi.

Gençoğlu, kulübün internet sitesinde kayran düz açıklamasında, iki haftalık dinlenme kampı dönemlerinde bilcümle sporcuların haddinden fazla gözü aç ve istekli olduğunu dile getirdi.

Sporcular için kampların bütün yumruk geçtiğini vurgulayan Gençoğlu, “İzole tıpkısı çalışma ortamı ve yüklenme dönemi olduğu üzere hem fiziksel hem de mental kendisine zorlanırlar. Bunun yanı sıra takımın kaynaşması birbirini tanıması için üstelik kamp dönemi koskocaman benzeri süreçtir. Anlaştığımız 9 yerli oyuncumuz ile 1. adım dinlenme kampı dönemi haddinden fazla artağan geçti. Yıpranmamış benzeri mızıka olmamıza karşın takımda arkadaşlık üst seviyede, bu beni haddinden fazla mutlu kalın. 12 dönme süresince antrenmanlar yaptık ve alçak depoladık.” ifadelerini kullandı.

Gençoğlu, 22 Ağustos Pazartesi gününden itibaren Konya’dahi hazırlıkları sürdüreceklerini ve iki hafta aralıksız çalışıp hazırlık maçlarına geçeceklerini söyledi.

Zorlu rakiplerle hazırlık maçları yapacaklarına dikkati çeken Gençoğlu, “Bu maçların bize katkısı olacaktır. Takımı elde etmek açısından koskocaman olduğunu düşünüyorum. Konyaspor taraftarına, basketbolseverlere serencam topa, sonuç saniyeye büyüklüğünde pes etmeyen, mücadele eden bir mızıka izlettirmek için bütün erke ve isteğimizle çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Onları da kullanılmamış sezonda güzeşte sene olduğu kabilinden tribünlere davet ediyoruz. Iri Konyaspor taraftarının Süper Loda’e çıkmamızda balaban tıpkısı katkısı oldu. Onları bu sene dahi Süper Yığın maçlarına bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: