Kubat’tan 30 Ağustos Yengi Bayramı konseri

30 Ağustos Galebe Bayramı’nda Kemer’birlikte manzara düzlük Kötü, vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

Antalya Kemer’birlikte kortejle başlayan 30 Ağustos Galibiyet Bayramı kutlamalarına Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Tümsekli Şehremini Necati Topaloğlu, Kemer Uyanık Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, Tümsekli Inanma Müdürü Deniz Yılmaz, Tümsekli Uray Başbuğ Yardımcısı Emin Gül, Kemer Uray divan üyeleri Hasan Ulvi Çevik, Mustafa Tıraş, Cumali Afşin, Mustafa Bilici, Ferhan Ağaç, Recep Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. Alay, Liman Caddesi’nden bitmeme ederek kaymakamlık stadyumunda sona erdi.

Korteje katılanlar, ellerindeki meşaleler ile Türk bayraklarını sallayarak kutlama coşkusuna eş olurken, sunuculuğunu TRT seslendirme sanatçısı Aysun Mecnunca Mutlu’nun yaptığı tebrik programında sanatkâr Kötü görüntü aldı. Kısaca iki saat sahnede mütezayit Şekilsiz, yüzü sıcak şarkılarını seslendirirken, kaza stadını dolduran neşeli birlikte Biçimsiz’ın seslendirdiği şarkılara haremlik etti.

Çocuklar erkekliğe önceki adımlarını attı

Kutlamalar bünyesinde Tümsekli Belediyesi eliyle geleneksel ağıl gelen sünnet şöleni bile yapıldı. Şehremaneti aracılığıyla ücretsiz olarak sünnet ettirilen 118 yavru sahneye çıkarak Kaymakam Çam ve Belediye Reisi Topaloğlu ile ışık çektirdi. Başkan Topaloğlu’nun kabadayı oynadığını öğrenen Kötü, Topaloğlu’nu sahneye davet etti. Topaloğlu, oynadığı yiğit oyunu ile vatandaşlardan iri alkış aldı.

Ilçebay Çam, programda yaptığı konuşmasında yurt için çok bedeller ödendiğini belirterek, bağımsızlık önünde iri adımlar atan özellikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk koyulmak amacıyla zırh arkadaşları ve şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere minnet dileklerinde bulundu.

Komutan Topaloğlu ise istiklal mücadelesinde Atatürk ve Türk milletinin bir nice kahramanlık destanı yazdığına değinerek, “30 Ağustos Utku Bayramı hümayun olsun. Bu yurt kolay kurulmadı. Kadınıyla, çocuğu ve yaşlısıyla Türk milleti çok şeyden fedakarlık yaptı. Yedi düvele alın uzunluk yazarak düşmanı bu topraklardan attık. Bugün rahatlık yaşıyor ve zaman alabiliyorsak bu vatanda, Balaban Önder Mustafa Kemal Atatürk ve zırh arkadaşları ile şehitlerimize borçluyuz. 30 Ağustos Utku Bayramı’mız kutlu olsun” diye konuştu. – ANTALYAShare: