KUDAKA desteğiyle bölgede im çeşitliliği ve istihdam artıyor

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı yoluyla düzenlenen “2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” çerçevesinde bindi almaya türe kazanan ve Doğru-Ay Isı Mühendislik İnşaat Ltd. Şti. vasıtasıyla uygulanacak “Gençlerden Aldığımız Güçle Koruge Boru İmalatında Erzurum’u Çekim Merkezi Haline Getiriyoruz” isimli projeye ilgilendiren bindi sözleşmesi imzalandı.

Kuzeydoğu Rum Kalkınma Ajansı’nda gerçekleşen imza törenine; KUDAKA Umumi Sekreteri Oktay Cüret, şirket yöneticisi Mehmet Akçin ve Ajans yetkilileri katıldı.

2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programının “İmalat sektöründe zindelik gösteren işletmelerde gerekseme mahsus fiziksel ve teknolojik altyapının geliştirilmesi, bakım kalitesinin yükseltilmesi, uluslararası standartlara makul ilişik değeri yüksek istihsal yapılması ve taze istihdamının artırılması” önceliği çerçevesinde desteklenen ve toplam bütçesi 3 milyon TL olan proje ile ısı sitemleri imalatı sektöründe faaliyet gösteren ve bölgenin büyük aktörlerinden olan firmaya koşa cidarlı koruge boru ekstrüzyon üretim hattı kazandırılacak.

Projenin tamamlanması ile alay malay tesisin üretim kapasitesi ve nişane çeşitliliğinin artırılması, üretim maliyetlerinin düşürülmesi, 15 şahsiyet ek istihdam sağlanması ve firmanın millî ve uluslararası pazarlarda rekabet gücünün artırılması hedefleniyor. – ERZURUM

Share: