DİYARBAKIR’DAKİ DÖL NÖBETİNDE AİLE SAYISI 332 OLDU

DİYARBAKIR’da çocuk nöbeti markajcı ailelerin sayısı, 2015’te Erzurum’da ortaokul öğrencisiyken kaçırılan kızları Istem amacıyla mevrut Bedia ve Cemal Adıgüzel çiftiyle 332’ye yükseldi.

Terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan aileler, 3 Ilkgüz 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı uğrunda çocuk nöbetine başladı. Misil, 1176 gündür devam ederken, İçişleri Bakanlığı’nın kandırma çalışmaları sonucu 1 teşekkül üyesinin daha teslim olmasıyla çocuklarına mülaki ev sayısı, 39’a daha çok. Uşak nöbetindeki ev sayısı ise Erzurum’da 2015’te ortaokul öğrencisiyken 15 yaşında kaçırılan kızları Dilek için mevrut Bedia ve Cemal Adıgüzel ile 332 oldu.

Kızına doğrulama olması yönünde çağrıda bulunan Cemal Adıgüzel, Rağbet, kızım; gel benim parçam, yüreğimsin. 7 senedir kayboldun. Ben hastayım kızım. 7 yıldır arıyoruz ancak hiçbir marifet alamadık. Kâh insanlar ‘Kızını PKK’lılar dağa götürmüş’ dedi. Benim hiç haberim yoktu dedi.

Öte yandan çocuğuna munsap familya sayısının 39’a çıkmasıyla 2019’da 16 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf amacıyla bekleyişini sürdüren Ulu Bektaş, Bir evladımız daha geldi, İnşallah bizim üstelik evladımız geldir. Bugün eskimemiş aynı aile da geldi, katıldı bize. Biz buradayız, evladımız gelene kadar buradan kalkmayacağız. Darısı bizim başımıza diyerek konuştu.

Share: