Küşayiş tatilde BİLSEM’e vahim ilgi

Aleniyet tatilde BİLSEM’e ağır sıklet ilgi

Sivas’ta ara tatilini mübarek geçirmek talip öğrenciler Olgun ve Danışma Merkezleri beş, ortaokul ve lise düzeylerinde açılan tutma ve yetiştirme kurslarına bati ilişki gösteriyor

SİVAS – Sivas’ta açıklık tatilini artağan buyurmak isteyen öğrenciler Fen ve Nutuk Merkezleri ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde açılan terviç ve yetiştirme kurslarına okkalı demet gösteriyor. Veri, konferans, matematik ve İngilizce başlamak için 4 alanda, tınlamalı ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar, öğrencilerin küşayiş tatili elan eli nimetli ve deli dolu geçirmelerine imkan sağlıyor. Milli Terbiye Bakanlığınca belirlenen izan ve takvim doğrultusunda 21 Ocak’ta başlayan devre kursu 5 Küçük Ay Iş gününe büyüklüğünde devam edecek.

Kurslarda bütün 238 öğrenci eğitim alıyor

Sivas BİLSEM’bile bu çerçevede 16 atölyede 121 öğrencinin katılımı ile Buruciye BİLSEM’dahi ise 8 atölyede 117 öğrencinin katılımı ile tefekkür eğitimi, kanı oyunları, bilimsel araştırma teknikleri, çalgı aleti, plastik sanatlar, hesap uygulamaları, fizik, elektronik ve yabancı miftah alanlarında kurslar gerçekleştiriliyor. 20 öğretmenin görev aldığı 55 kursta, haftalık 440 saat terbiye faaliyeti yürütülüyor. Kurslara toplamda 238 öğrenci ortaklık sağlıyor. Okullarda planlı kurslarda ise ülke merkezinde bin 820, ilçelerde ise 805 koyulmak için toplanmış 2 bin 625 öğrencinin katılımı ile şita okulu kurs faaliyetleri yürütülüyor. 172 öğretmenin görev aldığı, 95 kurs merkezinde planlı Kış Okullarında, 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar rastgele kademeden öğrencinin katılımı ile haftalık 2 bin 236 saat terbiye faaliyeti gerçekleştiriliyor.

“İlimizde eğitimin kalitesini artırıyoruz”

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Parıltı, çocuklara verilecek nitelikli aynı eğitimin, dolgunca birer eş olmalarını, hem bile ülkenin gelişmesine çokça büyük katkılar sağlayacağını ifade ederek, “Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz umumi yetenek, suret, saz, uygulayım bilimi, yabancı vasıta, zeka oyunları üzere bir nice alanda eğitim alarak kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Bizler birlikte ilimizdeki eğitim kalitesini elan da artırarak çocuklarımızı geleceğe bildirme bereketli şekilde hazırlamanın gayreti içindeyiz. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Share: