Lütfü Çarpışma: “Türkiye’nin İkinci Yüzyılına Bilimle, Sanatla, Kültürle ve Aydınlanmayla Yürümeliyiz”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Cidal, 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı zımnında tıpkı tebrik mesajı yayımladı. Cidal mesajında, ” Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği bağımsız ve çağcıl erler namına Cumhuriyetin avantaj ve devrimlerine seçkin zamankinden elan ekti sarılmalı, Türkiye’nin ikinci yüzyılına bilimle, sanatla, kültürle ve aydınlanmayla yürümeliyiz” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Çekişme, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Komutan Kavga, mesajında şu ifadelere düzlük verdi:

“Vazıh yüzümüz, çağdaşlığın simgesi, genişlik balaban güvencemiz, Cumhuriyetimiz bugün 99 yaşında. Ayrımsız asra yakın ömrüyle Türk milletinin elzem aynı medenilik sembolü olan Cumhuriyetimiz imdi değme zamankinden henüz kızıl ve anlamlıdır.

Cumhuriyet sadece bire bir yönetim biçimi değil, ayrımsız zamanda insanca, nutuk ve bilimle iç içe yaşamdır, degaje tıpkı dünya görüşüdür. Kadını, çocuğu, genci, elhasıl tam bireyleri karşılık kılan, fikri hür, vicdanı özgür nesillerin yetişmesine olanak sağlayan yapıdır. Yegâne adamın değil milletin alay sahibi olduğu; değişime, gelişime ve ilerlemeye imkan tanıyan ve bire bir arada can kültürümüze katkı sunmanın adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği özgür ve gündeş erler namına Cumhuriyetin yarar ve devrimlerine rastgele zamankinden daha eli sıkı sarılmalı, Türkiye’nin ikinci yüzyılına bilimle, sanatla, kültürle ve aydınlanmayla yürümeliyiz.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün açtığı yolda ve gösterdiği hedefe tek fasılasız güvenli adımlarla ilerlemeli; tarımda, sağlıkta, eğitimde, hukukta kısacası hayatın seçme alanında çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmalıyız.

Biz Cumhuriyetimize sahip çıkmanın onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizi yükseltecek ve ilelebet yaşatacağız.

İstiklal mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları özellikle görünmek üzere hep şehit ve gazilerimizi şükran, yağmur ve saygıyla anıyorum.

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramımız mutlu olsun.”

Share: