Mahiye 1 milyon TL nahak yere vergi sağlayıcı tefecilerden 10’u tutuklandı

KAHRAMANMARAŞ merkezli 3 ilde polis güçleri tarafından tefecilere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve paraya sıkışan vatandaşların yüreklilik kartını ahzüita yapmış kabilinden pos cihazından geçirip, yüzde 3 ile yüzde 10 arasında encümen alarak aylık 1 milyon TL nahak vergi sağlayıcı 13 tefeciden 10’u tutuklandı.

Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğü ekipleri, Akçe paraya sıkışan evet üstelik güven kartları nakit avansa mülga kişilerin cesaret kartlarından alışveriş yapılmış kadar cazibe yapıp, çekicilik yapılan miktardan yüzdelik 3 ile yüzde 10 ortada yarkurul alarak köylü kalanını nakit namına kurnaz sahibine veren ve bu yöntemle maaş 1 milyon TL nahak rüşvet sağladığı belirleme edilen şüphelilere yönelik salı haset Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te 26 ayrı adrese senkronik faaliyetler düzenledi. Operasyonda 13 sakil gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda ise 141 bin 345 TL, 11 bin 977 dolar, 335 Euro, 52 cesaret ve telekart, 8 pos cihazı, 68 hisse senedi, 5 çek, 7 CD, 10 namus borcu- alacak mukayyet akıl defteri ile haddinden fazla sayıda dijital materyal ele geçirildi.

10 TUTUKLAMA

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Savcılık sorgularının peşi sıra mahkemeye çıkarılan 13 şüpheliden 10’u tutuklanırken, 3’ü ise adli arama şartıyla azade bırakıldı.

Share: