MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, Samsun’da konuştu Açıklaması

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “2023 seçimleri bu ülkenin geleceği açısından yetişkin. Yemeden Içmeden içerisi değil, dışarısı açısından da sonuç aşama şanlı. 2023’ü çok dolgunca şekilde düşünmemiz lazım. Görüngü, ayrımsız kişinin gelmesi gitmesi meselesi değil.” dedi.

Karakaya, Atakum ilçesindeki benzeri düğün salonunda planlı “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ilam ve Tenvir Toplantısı”ndaki konuşmasında, altılı ganyan masaya ait eleştirilerde bulundu.

Bu kişilerin kişi aralarında yegâne konvansiyon ettikleri konunun, “Recep Tayyip Erdoğan gitsin” olduğunu belirten Karakaya, “Er seçim’ diyenler, bugüne kadar, ‘Er seçme olacak mı kaçınan mı?’ diye niteleyerek tartışanlar bibi aday bulamadı. Türkiye’nin gündemini ne büyüklüğünde yersiz şeylerle çalışır ettiklerinin altını çizmek istiyorum. Türkiye, cümle enerjisini ‘Erken seçme olacak mı’ya harcadı. Bire Bir altılı ganyan masa kuruldu, bu üstelik bire bir oyun masasıydı.” diyerek konuştu.

Umumi Başkanlarının yıllardır, “inme ittifakı” dediğini anlatan Karakaya, “Güzeşte dönüş çıktılar, ‘Biz ittifak falanca değiliz’ dediler. ‘Altılı masa bir platform, burada tığ namzet arayışı içindeyiz’ dediler. Aylarca Türkiye’nin enerjisini, ‘Aday kim olacak?’ üzerinde harcattılar.” ifadesini kullandı.

“HDP’siz hayal kurmaları mümkün değil”

Altılı Ganyan masanın Türkiye’nin güvenliği üzerine düşün ve düşüncesinin olmadığını dile getiren Karakaya, şöyle devam etti:

” Yunanistan, daha sabık sene uçaklarına koyacak benzini bulamazken zaman Türkiye’ye esas tutuyorsa, Ermenistan çolpa yenilgisi dinç iken, yerinden kalkamaz iken 50 Azerbaycan askerimizi martir ediyorsa ayrımsız yerlerden daima yüklülük yapılırsa bunları haddinden fazla bereketli yararlanmak geçişsiz. Altılı masanın güvenlik konusunda rey ve düşünceleri nedir? Cumhuriyet El Partisi, açılım sürecini bitmeme ettireceğini söylüyor. HDP masanın altında. HDP’siz bire bir husus yapılması olanaklı değil. Matematik beyninde. Güzeşte dolaşma 48’e 52. HDP’siz hayalet kurmaları benzer değil ama toplumu kandırmaları lazım.”

Karakaya, bakir tıpkısı dünya düzeni kurulduğunu anlatarak, “Bu dünya düzeninde Türkiye, bölgesinde kıpırdak. 2023 seçimleri bu ülkenin geleceği açısından mehabetli. Vakit Kaybetmeden içerisi değil, dışarısı açısından dahi son paye büyük. 2023’ü çok ongun şekilde düşünmemiz lazım. Görüngü, bire bir kişinin gelmesi gitmesi meselesi değil. Altılı Ganyan masanın ülkenin güvenliğiyle ait benzeri düşüncesini duyan oldu mu? ‘Milliyetçi Cereyan Partisi’nde zaman ülkücülüğümüzü yaşayamıyoruz’ diyenler, HDP’nin destekçileriyle, ‘HDP’ye nezaret vereceğiz’ diyenler ile aynı masada ele ele, kol kolalama ülkücülüklerini yaşıyorlar.” diye niteleyerek konuştu.Share: