Milyoner olma hayaliyle gelip 400 bin liradan oldular

Milyoner olma hayaliyle gelip 400 bin liradan oldular

‘Teyzem parayı yoluyla saymak istiyor’ deyip, arka kapıdan kaçtı

Paraları Saçını boyatıp canlılık mekanlarında para harcayan Ege’nin bildirme çabuk dolandırıcısı ahırda yakalandı

DENİZLİ – Denizli’de aralarında özlük arkadaşının birlikte olduğu İstanbul’dan mevrut 4 kişiyi, 4.26 milyonluk dövizi 400 bin liraya eş vaadiyle kandıran ayyar, parayı saymak amacıyla girdiği binanın kayırıcı kapısından kaçtı. Uzattığı saçını boyatan ve paraları eğlence mekanlarında harcayan yabansı, JASAT’ın takibi sonucu saklandığı ahırda yakalandı.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde benzeri akaryakıt istasyonunda pompa görevlisi olarak etkin Aşure Ayı S. (48), İstanbul’dahi etkili arkadaşını arayarak, buğulu teyzesinde piyasa değeri kestirmece 4 milyon 260 bin TL olan 200 bin pound olduğunu ve bunu kendisine 400 bin liraya verebileceğini söyledi. çabucak milyoner olma hayaline kapılan 4 eş, değiş işlemini akdetmek için İstanbul’dan Denizli’ ye geldi. Telaki nokrasında kendi arkadaşı ve gayrı 3 kıygın ile benzeri araya gelen Muharrem S., “Ayşe Teyzem daha önceki yabancı tabiiyetli bire bir hastanın bakıcılığını yaparak bu parayı biriktirdi. Şimdi ise bu parayı bozdurmak amacıyla benden yardım istedi” dedi. İçi kağıt parçaları dolu çantayı gösteren Aşure Ayı S., kağıtların üzerine yerleştirdiği birkaç dövizle mağdurların güvenini kazandı.

‘Teyzemin sonuç isteği parayı eliyle addetmek deyip kayırıcı kapıdan kaçtı”

Ayşe Teyzesinin biricik hayalinin 400 bin lirayı özlük eli ile addetmek olduğunu söyleyen sakil, mağdurlardan aldığı parayla köyde boş bire bir eve girip üst kapıdan kaçtı. Muharrem S.’nin tafsilatlı müddet et kafalı dönememesi üzerine girdikleri habbe yersiz olduğunu görünce dolandırıldığını anlayan 4 yaşama, jandarmaya başvurma etti.

Saçını boyayıp, paraları mekanlarda yedi

Acıpayam İlçe Jandarma Komutanlığı ve Denizli İl Açıkgöz Komutanlığı JASAT dedektiflerince kestirmece 1 ay adım adım izlem edilen Aşure Ayı S., bire bir köy evinin ahırında saklanırken kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan münasebetsiz, mağdurlardan aldığı parayı coşku mekanlarında yediğini, yakalanmamak üzere ise saçını uzatıp boyattığını itiraf etti.

Ege Bölgesi’nin genişlik çabuk dolandırıcılarından birisi olduğu sav edilen Muharrem S.’nin Denizli, Burdur, Muğla, Okumuş, İzmir, Balıkesir, Bursa ve Isparta illerinde 37 yanlışlık kaydının olduğu ortaya artık. ‘Dolandırıcılık’ suçundan kesinleşmiş 10 sene dam cezası kâin münasebetsiz, irsal edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konfirmasyon edildi.

Share: