Montella: “2 deplasman maçı, bize ne yazmak istediğimizi gösterecek”

– Montella: “2 deplasman maçı, bize ne fayrap etmek istediğimizi gösterecek”

Adana Demirspor, Gaziantep FK maçının hazırlıklarını sürdürüyor

Adana Demirspor Maharet Direktörü Vincenzo Montella:

“Gaziantep maçından benzeri derinti yanıt bulacağız”

ADANA – Spor Mabat Süper Grup ekiplerinden Adana Demirspor’un Teknik Direktörü Vincenzo Montella, “Sıkışık oynayacağımız 2 deplasman maçı bize hangi fethetmek istediğimizi gösterecek. Gaziantep maçı bizim açımızdan tıpkı güruh karşılık bulacağımız, mahiyet ayrımsız maç olacak” dedi.

Ligde 17 puanla 2. sırada kâin Adana Demirspor, cuma haset 20.00’de deplasmanda oynayacağı Gaziantep FK maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Adana Demirspor Tesisleri’nde Beceri Direktör Vincenzo Montella yönetiminde hazırlıklarını sürdüren gökçe-lacivertli kol, antrenmanlara ısınmayla başladı. Koşuyla devam eden alıştırma, pas organizasyonları ve daraç kayran oyunuyla tamamlandı. Alıştırma öncesi gazetecilere konuşan Adana Demirspor’un Ustalık Direktörü Vincenzo Montella, Galatasaray maçında kaybettikleri 2 nokta amacıyla ümitsiz olduklarını söyledi. İtalyan teknik adam, “Gayet bol oynadığımız bir maçtı. Kora üzüntü bir savaş vardı sahada. Al kurnaz, oyunu etkiledi. Al karttan sonraları haddinden fazla bol savunma yaptık ama golü bulmak üzere da mücadele verdik. O yüzden futbolcularımızın hem fiziksel hem da zihnî adına haddinden fazla çok erke sarf ettiği ayrımsız maç oldu. Genel namına baktığımızda gani oynadığımız, sonucu kilitsiz küreksiz benzeri maçtı” diyerek konuştu.

“Rakiplik seviyesi yükseldi”

Spor Toto Süper Klasman’deki rekabet seviyesinin arttığını belirten Montella, “Rekabetin seviyesi az buçuk daha yükseldi. Konyaspor, sonuç 2 senedir şaşırtmaya devam ediyor. Böyle de bitmeme ediyorlar. Başakşehir da güçlenmiş aynı takım yerine gözüküyor ve sonuna kadar rekabet edecekleri mesajını vermiş oldu. Böyle yüksek seviyeli maçların oynanması pozitif bir boyut, herkesi mutlu paha” ifadelerini kullandı.

“2 deplasman bize hangi boşaltmak istediğimizi gösterecek”

Üst Üste deplasmanda oynayacakları Gaziantep FK ve Kasımpaşa maçlarının kendileri açısından cesim olduğunu vurgulayan Vincenzo Montella, Gaziantep FK maçının öneminden üstelik bahsederek şunları söyledi:

“Tıpkı hoca tek ahit akilane futbolculara veya akla yatkın yönetime cemaat olmadan benzeri öz yapamaz. Onlar oldu mu böyle sonuçlar ortaya çıkıyor. Onların yardımıyla biz buralara kadar geldik. Üst Üste 2 deplasman oynayacağız. Bu 2 deplasman bize ne ayırmak istediğimizi gösterecek. Zihnî kendisine yapmak istediklerimizi sahaya yansıtmamız müstelzim 2 maçımız var. Bu müsabakalardan tığ kendimiz üzere bu cevapları alacağız. Gaziantep’te tıpkı ara liderdi. Tekrardan ayağa bırakmak isteyecektir kişi taraftarının uğrunda. Nesep benzeri maç olacak. Bizim açımızdan tıpkısı sürü karşılık bulacağımız aynı karşılaşma bekliyor bizi.”

“Rakipler temas zaman rakiplerimizdir”

Katar’dahi 21 Son Teşrin-18 Çatlak tarihleri ortada düzenlenecek Acun Kupası öncesi 4 deplasman maçı oynayacaklarını, ancak kendileri açısından mütebeddil ayrımsız şeyin olmadığını aktaran tecrübeli çalıştırıcı, “Baktığınızda ligin geçmiş yarısındaki fikstür, oynayacağımız maçlar açısından eşit kabil gözükmüyor. Ancak sahaya çıktığımızda rakipler temas antlaşma rakiplerimizdir. Biz seçme ahit rakibe bakarak hazırlanıyoruz. O yüzden çokça benzeri özdek değişeceğini düşünmüyorum” dedi.

Alicenap Güler: “Gaziantep’e 3 fakül üzere gideceğiz”

Defans oyuncularından Ahi Güler ise takımın seviyesinin dip düzeye çıktığını belirterek, “Daha Çok öyle bir seviyeye geldik ki Galatasaray veya Fenerbahçe ile berabere oynarsak, kaybedersek üzülüyoruz. Bu adamakıllı tıpkı molekül. O yüzden Galatasaray maçını unutup rekiz Gaziantep maçına hazırlanmaya başladık. Gaziantep’e 3 fakül amacıyla gideceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“Kendimi her daim hazır tutmaya çalışıyorum”

Kişi performansının birlikte temas güzeşte zaman arttığını anlatan Güler, “Benim amacıyla ağırlık ve stresli eyyam geçti. Eşim yanımda yoktu, Almanya’daydı ve yalnızdım. Öz kendime stres yaptım. Ancak Galatasaray maçı benim açımdan iyi geçti. Galatasaray’a cebin oynamamız beni motive etti. Bu bizim işimiz, daima amade olmamız lazım. Şayet bu maçta amade olmayıp ızdırap takat sınırı sergileseydim hocamız, taraftarımız ve eksiksiz topluluk üzülecekti. O yüzden kendimi baştan sona hazır tutmaya çalışıyorum.”

Assombalonga: “Gol kovmak istiyorum”

Takımın forvet oyuncularından Demokratik Kongolu topçu Britt Assombalonga ise Gaziantep maçında gol atmak istediğini söyleyerek, “Şu ana kadar çokça dolgunca gittiğimizi söyleyebilirim. Umarım hakeza devam ederiz ve istediğimiz sonuçları alırız. Bu futbol ve sakınma kalmakta alışılagelen bir boyut. Elimden gelenin yer iyisini yapıp beklemek istiyorum. Gaziantep maçında birlikte oynadığımda elimden gelenin en iyisini yapıp gol atmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: