Niğde’de Depremden Hasar Gören 13 Çatı Mühürlendi

ENES FERT ÖZMEN

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Niğde’da engel gören 13 bina mühürlendi. Mühürlenen aynı binanın hareket anındaki görüntüleri bire bir vatandaşın el telefonu kamerasına yansıdı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Niğde’de zarar gören 13 yapı mühürlendi. Niğde Belediyesi vasıtasıyla konuyla ilişik şu izah yapıldı:

“13 BİNA MÜHÜRLENDİ”

“6 Şubat’ta Kahramanmaraş ilinde 9 saat arayla meydana gelen iki nazik yer sarsıntısı ilimizde birlikte keskin bir şekilde hissedilmiştir. Kasaba Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü koordinasyonunda Belediyemiz, İl Hususi İdare, Mekân Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve İnşaat Mühendisleri Odası beceri personelleri şehrimizdeki hasar tespit çalışmalarına başlamıştır. Hasar tayin çalışmaları devam etmekte olup şu ana kadar yapılan çalışmalar çerçevesinde iki çatı orta hasarlı, 11 bina gösterişli hasarlı olarak tespit edilmiş çetin ve mutedil hasarlı olan bütün 13 bina üzere Polis Müdürlüğümüz yoluyla temhir işlemi işlenmiş olup, binaların boşaltılması kontrollü bire bir şekilde devam etmektedir. Bu binalarda tevakkuf fail vatandaşlarımızın belediyemize başvuruda bulundukları takdirde arızi adına barınma ve muhaceret işlemleri belediyemiz eliyle karşılanacaktır.”

Share: