Ordu’da indirim izdihamı! Cebe zoruyla müşterinin telefonuna ahali koydular

Ordu’nun Altınordu ilçesinde tıpkısı mağaza, küşat amacıyla tenzilatlı fiyatlarla anons yaptı. Akyazı Mahallesi’ndeki, ocak ve elektronik eşya dükkanının açılışında vatandaşlar kapıda geceden pöçük oldu. Kâh vatandaşlar yer el ve ilçelerden gelip, geceden beklemeye başladı. Kapıların açılmasıyla oluşan izdihamda vatandaşlar, buldukları tenzilatlı ürünlere adeta ofans etti. Kimileri ise zat aralarında eser selp yarışına girdi.

SİLAHINI GÖSTEREN BEKÇİ TELEFONA AHALI KOYDU

İndirimli cep telefonu, fritöz, robot süpürge kabil ürünleri ahzetmek isteyenlerin sayısının az çok faziletli olduğu mağazada 15 bin liralının üzerinde olan çökertme telefonunu 10 bin liraya satın almak için iri koşuşturma yaşandı. Bu esnada çökertme telefonunun barkodunu almayı başaran ve Samsun’dan kampanya üzere geceden mevrut Mustafa Öztürk isimli bir gönül, iddiaya bakarak kendisine zırh göstererek “Ego bekçiyim” diyen bire bir can marifetiyle telefona el konuldu. Elinden cep telefonu barkodunun cebren alındığını gelecek süren özlük, şikayette bulunacağını söyledi.

“SİLAH ZORUYLA FİŞİMİ ELİMDEN ALDI”

Öztürk ise yaşanan olayı şu sözlerle anlattı: “Evvel akşam ezanı saatlerinde geldim ve gece yarısından itibaren başlamaya başladım. Devir girdiğimiz kuyrukta, akşam mevrut kâh kişilerin içerisinde yasakçı olduklarını söyleyenler birlikte vardı. Cep telefonunun birisini ben almayı başardım, amma elimden cebren aldılar. Üstüme çullandılar ve belindeki silahı gösterip, ‘yanındaki arkadaşının kafasına dayıyayım mı?’ dedi. Bu arkadaşların ikisi birlikte Altınordu ilçesinde dideban. Ben şikayetçi olacağım ve içeride tek şekilde düzenlilik tedbiri alınmamış. Kâffesi üzerime çullandı.”

“BU GÖRÜNGÜ BURADA KALMAMALI”

Olayı gören birikim tanıklarından Mutlu Öztürk ise laf üzerine “Ego kendisinden almaya çalışan arkadaştan et kafalı almak istedim amma o esnada bizim üzerimize da çullandılar. Olay anının görüntüleri da kâin, tanıklarımız üstelik var. Yalnız bu fenomen burada kalmamalı. Resmi görevde olmasa da aynı bekçinin böyle bir tehditte, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi fariza kimlikleri ile yapılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.Share: