Sakarya Barosu, Uğur Arslan’ın ithamlarına ilgilendiren cürüm duyurusunda bulanacak

Merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ilde balaban tahribat oluşturan depremde yağmacılık olaylarına ilişkin adına oyuncu ve sunucu Gaye Arslan’ın Sakarya ve Niğde plakalı araçları belirerek ithamda bulunmasına Sakarya Barosu reaksiyon göstererek şikayet duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Tıpkısı televizyon kanalının faal yayına katılan oyuncu ve sunucu Hedef Arslan’ın sarsıntı bölgesindeki plaçka ve hırsızlıklara özen çekici konuşmasında, “Aynı bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı Niğde plakalı. Bu araç müzaheret verebilecek benzeri çevirgeç değil. Sakat, dökülmüş tıpkısı açar. Yaklaşıyorsunuz içi meşbu. Bittabi kırcı? parça parça oradan, buradan çokluk malzemeler, ağzına büyüklüğünde camlarından dışarı büyüklüğünde dolmuş. Biraz elan bakıyorsunuz birileri bibi oradan bir şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plaka hangi? Sakarya, plak ne? Niğde, plak ne? Ayrıksı benzeri molekül” söylemlerinde bulunmuştu. Aslan’ın bu konuşmasına aksülamel yağmıştı. Konuya ilgilendiren 40 meslektaşıyla bölgeye revan ve yardım çalışmalarına bindi veren Sakarya Barosu umumi heyet üyesi Cihad Öztürk, Misyon Arslan hakkında dilekçe hazırladıklarını ve mümasil bire bir zamanda için yanlışlık duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

“Gereken cevabı meslektaşımız sosyal medyadan verdi”

Uğur Arslan’ın ithamlarına ilişkin namına açıklama yapan Sakarya Barosu umumi heyet üyesi Cihad Öztürk, “Umumi Heyet namına bizde şikayet dilekçemizi hazırladık, zaman erte suç duyurusunda bulunacağız ve sürecin takipçisi olacağız. Biz Sakarya Barosu adına bölgeye kırktan aşkın yaşama gittik ayrımsız zamanda aynı umumi heyet üyemiz ve AFGD Umumi Başkan Yardımcısı Büyük Samet arkadaşımız enkazda çalıştı. Haddizatında müstelzim cevabı meslektaşımız toplumsal medyadan verdi. Buda Meram Aslan isimli şahsın açıklamasındaki kafasız dönüşe sebep oldu. Biz şuanda kırk arkadaşımızla birlikte hazırız, dilekçemizi ona bakarak hazırlıyoruz ve gayrı meslektaşlarımız karışma kalkmak isterse bu dilekçeye ekleyeceğiz” dedi.

“Yer Sarsıntısı ile ilişkin suçlar, ağırlaştırılmış suçlar çerçevesine alınmalıdır”

Deprem felaketi hakkında mütekellim Sakarya Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı Avukat Hikmet Epözdemir, “Yaşadığımız büyük felakette halkımız ayrımsız ve biz olmayı başararak tek ayırım gözetmeden kenetlenmiş, büyük bir teavün, el birliği ile tıpkısı olup yaralarını sarmaya başlamıştır. Zelzele ile ilişik taksirat, insanlığa alın işlenen taksirat, ağırlaştırılmış taksirat çerçevesine alınmalıdır. Savcılıklar tanıt tespitine başladı. Kamu deliller derhal kararmadan, karartılmadan tayin olunmalıdır. Sakarya Barosu İnsan Hakları Merkezi adına bizlerde, cemi sarsıntı bölgesini havi şikayet dilekçelerimizi, Sakarya Savcılığına sunacak ve açılacak davalarda mağdur vatandaşlarımızın yanı sıra olacağız” diye konuştu. – SAKARYA

Share: