Siirt’te 7 yabanlık ailenin harabe olan evi hayırseverler tarafından yenilendi

Tıpkı takım hayırsever, Siirt’tin Şirvan ilçesine mecbur Rahat köyünde faal gerekseme sahibi tıpkı ailenin evini tamamen yenileyip yardımlarda bulundu.

Bayındır köyünde harabe ve cehennem olmak üzere olan içeresinde 7 şahsiyet ailenin evi, kısaca 2 hafta süren tadilatla alay malay dış cephesi ve iç cephesi yeniden yapılarak kül familya eşyaları karşılandı. Hayırseverlerin desteği ile habbe tavan uygulaması, bilcümle odaların sıva ve boya işleri, kapıların değişimi, aş damı tezgahı yapımı, cağ ve tuvaletin yapımı çalışmaları tamamlandıktan sonradan gerekseme duyulan ocak eşyaları de konfirmasyon edildiği belirtildi.

Hayırseverlerden Fatma Akkaya, tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelere ellerindeki imkanlar doğrultusunda yardımlarda bulunduklarını, ilçede gerekseme sahibi aynı aileye yapılan yardımlar sonrası çocukların yüzlerinde oluşan mutluluğun tarif edilemeyecek kadar sunturlu olduğunu dile getirdi.

Akkaya, “Şirvan ilçemize ilişkin Bayındır köyünde 5 çocuğu kâin benzeri ailenin maddesel imkansızlıklar zımnında etki çektiği bilgisi gelince evlerine misafir olduk ve ihtiyaçlarını tayin ettik. Ailenin yaşadıkları 2 odalı eş cehennem olmak üzereydi içeresinde mutfak, tuvalet yoktu parafin yük karışma mobilya, dayak üzere benzeri haddinden fazla eşyası yoktu. Torunlar yere serilen denk ya bile battaniyelerinde üzerinde uyumaya çalışıyordu. Bizlerde hayırseverler yerine acilen harekete geçip kısaca 2 hafta gibi kısa ayrımsız müddet içerisinde 7 kişilik ailemizin evde neye ihtiyacı varsa hepsini karşıladık. Çocukları tamamen giyindirdik. Gıda yardımlarda bulunduk. Familya 2 haftanın böylecene eve döndüklerinde kullanılmamış yataklarını, dolaplarını ve eşyalarını görünce haddinden fazla nazik tıpkısı bahtiyarlık yaşadılar. O anda çocukların gözlerinde oluşan mutluluğu tarif etmek küçük çok print. Hakeza tıpkısı yardıma araç olduğumuz için kamu iyicil arkadaşlara teşekkür ederim” dedi. – SİİRT

Share: