Sinop gündem haberleri | Sinop’ta yetiştirme yurdunda büyüyen koşa acun evine girdi

Sinop’ta yetiştirme büyüyen Kent Elmacı ve Mehmet Bodur çifti, törenle acun evine girdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Sinop İl Müdürlüğüne sadık sarih dirim merkezinde büyüyen ve daha bilahare Sinop İl Milli Yetişek Müdürlüğünde görevli yerine etkin Site Elmacı ile Eskişehir Milli Yetişek Müdürlüğünde görevli olan Mehmet Bacaksız, Sinop Polis Güçleri Evi Düğün Salonu’nda düzenlenen törenle evlendi.

Çiftin nikah şahitliğini kız tarafı olarak Sinop Valisi Ömer Karaömeroğlu ve eşi Sürgün Karaömeroğlu ile Güven Müdürü Tarıkhan Çetiner’in eşi Istek Çetiner yaparken erkek tarafının şahitliğini ise Cumhuriyet Başsavcısı Mutlu Bektaş, Ciddi Ceza Reisi ve Türe Komisyonu Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve Sinop İl Güllabi Komutanı Güllabi Mümessil Miralay Ferhat Kuran yaptı.

Evlenme cüzdanını kadın Şehri Elmacı’ya veren Ilbay Karaömeroğlu, tekme mülk boyu mutluluklar dileyerek “Bu tendürüst çiftimizin sunu bahtiyar gününü katılmak ve nikahlarına şahitlik etmek için ayrımsız araya toplandık. Tanrı şahitliğimizi akseptans, aldatıcı ve hayırlı eylesin. Sizlere iki cihanda afiyet, bahtiyarlık ve saadetler diliyorum. Yasaların yer yücesi kanunuesasi, sözleşmelerin arz yücesi dünyaevi sözleşmesidir. Bu lahut evlilik sözleşmesini birlikte ailenin bireyi olan kadın kızımıza arz ediyorum ve doğru hayır olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Çifti, yakınları, kreş personeli ve arkadaşları boydak dahi bırakmadı.

Share: