Sinop ruzname haberleri | Sinop’ta “İlimizi Tanıyalım Projesi” kapsamında öğrencilere yolculuk düzenlendi

Sinop Valiliğince hayata geçirilen “İlimizi Tanıyalım Projesi” kapsamında aynı takım mektepli kentin tarihi ve seyyahlık mekanları gezdi.

İlçe ve köylerde yetişek gören çocukların kenti daha bol tanımaları amacıyla başlatılan söz konusu proje kapsamında Durağan ilçesinden bir ekip mektepli şehir merkezine getirildi.

Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu, Facia Eş Güdüm Merkezi Salonunda düzenlenen kahvaltıda öğrencilere bire bir araya geldi.

Karaömeroğlu çifti burada öğrencilerle tıpkı süre arkadaşça etti, onlara türlü hediyeler verdi.

Vali Karaömeroğlu, daha sonradan gazetecilere yaptığı açıklamada, “İlimizi Tanıyalım Projesi”nin bu yıl ikinci aşamasının gerçekleştirildiğini söyledi.

Sinop’un tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı üzere projeyi hayata geçirdiklerini de belirten Karaömeroğlu şunları söyledi;

“Alelhusus ilçelerde ve köylerde mevcut çocuklarımıza Sinop’u haberleşme ve göstermeye müteveccih etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Zımnında bu çocuklarımız toprak dışına gittiklerinde ilimizin benzeri firez elçisi olacaklar. Bunun için önceki Sinop’u tanımaları geçişsiz kim memleket dışına gittiklerinde Sinopumuzu sunu gani şekilde düzen edebilsinler ve tanıtabilsinler. “

Öğrenciler daha sonraları rehber eşliğinde kentin tarihi ve gezginlik mekanlarını gezdi.

Share: