Sivas’ta eşi mevt etmiş 12 kadına basamak desteği sağlanacak

– Sivas’ta eşi ebedî uyku etmiş 12 kadına basamak desteği sağlanacak

Sivas Belediyesi ve Sivas Içtimai Teavün ve Dayanışma Vakfı beyninde imzalanan protokolle eşi emrihak etmiş 18 gözyaşı altında yer birkaç üç çocuğu olan ve evi olmayan kadınlara 12 adet toplumsal ev tasdik edilecek

SİVAS – Sivas Belediyesi ve Sivas Toplumsal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı ortada imzalanan protokolle eşi ölüm etmiş 18 yaş altında genişlik beş altı üç çocuğu olan ve evi sıfır kadınlara 12 skor toplumsal bölük tasdik edilecek.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı yoluyla eşi memat etmiş, 18 yaş altında yer birkaç üç çocuklu kadınlara yönelik Türkiye genelinde 2 bin 23 skor bölük yapılacak. Bu çerçevede Sivas Belediyesi ile Sivas Valiliği’ne sınırlanmış Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfı arasında şehir merkezinde durma eden eşi mevt etmiş kadınlara yönelik ‘Konut Destek programı’ çerçevesinde; 12 sayı içtimai konutun yapımına ilgili protokol imza töreni gerçekleştirildi. Sivas Valiliği’nde planlı protokol imza töreninde konuşan Sivas Valisi Yılmaz Parıltı, 12 skor konutun yapımını üstelenecek olan Sivas Belediyesi’ne katkılarından ekolojik ortam teşekkür ederek “Sosyal kerem anlayışı ile eşi ölüm etmiş, 18 yaş altında sunma bir iki üç çocuklu ailelerimiz amacıyla inşa edeceğimiz konutlarımızın temeli yakında atılacak” dedi.

Hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu seçme alanda kurumlar arası hisse senedi birliğini önemseyerek ortak bire bir tasavvur ve hedef doğrultusunda çalışıyoruz diyen Sivas Şehremini Hilmi Bilim Adamı, ” İmzalayacağımız protokolle alay malay Sivas merkezde ikamet eden eşi ebedî uyku etmiş, 18 yaş şeş 3 çocuğu olan ve evi sıfır hemşehrilerimize 12 adet lüp yapımını ve satın almasını gerçekleştirerek Sosyal Teavün ve Dayanışma Vakfımıza konfirmasyon edeceğiz. Tahsisi birlikte onlar yapacaklar. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Toplumsal büyüklük olma anlayışıyla seçkin antlaşma söylediğimiz gibi alışılmış belediyecilik anlayışından ziyade hemşehrilerimizin gerekseme duyduğu seçme alanda kurumlar arası hisse senedi birliğini önemseyerek ortak tıpkı erek ve amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Zaman imzalayacağımız protokolle ilimizde ihtiyaç sahibi olan ve şartları markajcı hemşehrilerimizi ev sahibi etme noktasında Valiliğimiz, Vakfımız ve Şehremaneti yerine bizler elimizi taşın altına koyarak Bakanlığımızın destekleriyle yer kısa zamanda projeyi başlatıp adalet sahiplerimize konfirmasyon etmiş olacağız” ifadesini kullandı.

Konuşmalarından peşi sıra Ilbay Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Hilmi Bilimci protokolü imzaladılar.

Share: