Sivas’ta eşi memat fail 12 kadına içtimai basamak yapılacak

Sivas’ta eşi emrihak etmiş, 18 gözyaşı altında arz az üç çocuklu 12 kadına hane yapılacak.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, valilik himayelerinde, Sivas Belediyesi ile Toplumsal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı beyninde mülk merkezinde eğleşme eden eşi ölüm etmiş kadınlara yönelik “Konut Destek Programı” kapsamında 12 sosyal konutun yapımına ilgili tören düzeni imza töreni gerçekleştirildi.

Sivas Valisi Yılmaz Parıltı, Valilikteki törende yaptığı konuşmada, 12 konutun yapımını üstelenecek olan Sivas Belediyesine katkılarından yağlık teşekkürname etti.

Daha önceki de Sivas’ta kadın konukevi yapılması için Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi arasından tören düzeni imzalandığını hatırlatan Balkır, “Dezavantajlı gruplardan sonraları sunu haddinden fazla önemsediğimiz kadınlarımız amacıyla çokça yetişkin bire bir projeyi Cumhurbaşkanlığımızın kararıyla hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Içtimai ululuk olmanın bilinci ile kimsenin kıygın edilmeyeceğini tabir eden Şimşek, protokolün kandırıcı olmasını diledi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise 12 habbe yapımını yahut satın alınmasını gerçekleştirerek Toplumsal Teavün ve Dayanışma Vakfına teslim edeceklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde toplumsal şevket olma anlayışıyla temas antlaşma söylediğimiz kabilinden mutat belediyecilik anlayışından artım hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu seçkin alanda kurumlar arası işbirliğini önemseyerek kuma tıpkı misyon ve meram doğrultusunda çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından tören düzeni imzalandı.

Share: