Son zaman selen: Cep telefonunu kaptırdığı kapkaççıya bakakaldı… O anlar kamerada

Çökertme telefonunu kaptırdığı kapkaççıya bakakaldı… O anlar kamerada

Adana’üstelik motosikletli iki kişinin kaldırımda revan tıpkısı vatandaşın elindeki telefonu alıp kaçması her an görüntülendi

ADANA – Adana’da motosikletli iki kişinin kaldırımda yürüyen tıpkısı vatandaşın elindeki telefonu alıp kaçması anbean görüntülendi.

Edinilen bilgiye bakarak görüngü, 9 Ekim haset saat 02.00 sıralarında Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, çökertme telefonuna bakarak sokakta ilerleyen Ahmet A.’nın takiben motosikletli 2 yaşama yaklaştı. Şüpheliler, Ahmet A.’nın elindeki cep telefonunu alıp, kaçmaya başladı. Kapkaç ile alay malay şoke olan Ahmet A., ilk arkasına baktı, bilahare dahi şüphelilerin peşinden koştu. Motosikletli şüpheliler, meydanlık sokağa girerek izini kaybettirdi. Bu anlar aynı iş yerinin düzenlilik kamerasına yansıdı. Şüpheliler bu olaydan saatler bilahare bu defa üstelik Seyhan ilçesi Türkocağı Mahallesi’nde yürüyen Gökhan A.’nın elindeki cep telefonunu alarak kaçtı.

İl Güvenlik Müdürlüğü’ne giden Ahmet A. ile Gökhan A.’nın şikayeti konusunda Arakçılık ve Cepçilik Bölüm Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması amacıyla mesai başlattı. Kapkaç olaylarının yaşandığı bölgelerdeki düzenlilik kamerası görüntülerini incelemeye düzlük polis güçleri, motor sürücüsünün Muhammed L. (21), çökertme telefonlarını araklayan şüphelinin ise İbrahim Ş. olduğunu belirleme etti. Polis, saklandıkları adrese planlı operasyonla şüphelileri yakaladı.

Emniyete götürülen şüpheliler, sorgularında suçlarını akseptans etti. İşlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edilen Muhammed L. ile İbrahim Ş., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Share: