Tamir edilen makine bir anda alev aldı

Tamir edilen araba çabucak alaz aldı

SİİRT Siirt’te tamir edilen araba çabucak yalaz aldı, işçilerin müdahalesiyle ateş söndürüldü. Araçta maddesel hasar meydana geldi.

Siirt oto sanayi sitesinde onarım edilen araba LPG’de sıkışan gazın alaz almasıyla yandı. Korkuya kapılan elemanlar alevleri ateş tüpüyle söndürdü. Siirt’te yıllardır oto sanayi ustası olan Ferhat Tekin, hakeza bire bir olayla ilk defa karşılaştığını dile getirdi. Uğurlu, “Aracımız periyodik hizmet ve kontrollere gelmişti. Periyodik bakımlarının kontrollerini yaparken araçta doğal gaz kaçağı hissettik. Elemanlar kontrol ederken bir anda alaz aldı. LPG’den kaynaklı tıpkı kaçak vardı. LPG tanklarını ve LPG kaçaklarını gerçekli kontrol ettirmemiz gerekir. O anda dil alaz aldı korkuyla ne yapacaklarını bilemedi elemanlar. Bizde serian olaya engelleme ettik cuşuhuruş söndürücümüzü aldık araca engelleme ettik. Şişman ayrımsız maddesel hasardan kurtardık. Hortumlarında, parçalarında maddi hasar oluştu, sabahın er saatlerinde geldik aracımızı tekrardan meşgul vaziyete getirdik. Müşterimiz aracına emniyetli bire bir şekilde binebilir” dedi.

“Ömrü dolan LPG tankının değiştirilmesi gerekiyor”

Uğurlu, LPG tankının ömrünün dolmuşsa katiyen değiştirilmesi gerektiğini belirterek, ” LPG tanklarımızın belli başlı benzeri ömrü vardır, muhakkak kontrol ettirilmesi gerekiyor, değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirilmeli. LPG’nin 10 almanak ömrü var değiştirilmesi gerekiyor daha mufassal süre kullanılmaması gerekiyor. aksi hâlde henüz iri maddesel hasarlara ve ölümlere son verebilir” diye niteleyerek konuştu.

Share: