Tatvan’da feribota imla yapılırken vagonların göle düşmesi hakeza görüntülendi

Tatvan’da feribota imla yapılırken vagonların göle düşmesi hakeza görüntülendi

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan ilçesinden Van’a işlemek amacıyla feribota yüklenen vagonlardan 2’si Van Gölü’ne düşerken biri ise askıda kaldı.

Alınan bilgilere bakarak fenomen, sabahleyin saatlerinde Tatvan ilçesinde kâin Van Gölü Arabalı İşletme Müdürlüğüne ilişik iskelede meydana geldi. Tatvan Garı’ndan Van’a varmak için iskeleye getirilen Türkiye Cumhuriyeti Ihtişam Demiryolları Taşımacılık A.Ş.’ye ilişkin vagonlar, feribota arkalamak istenildiği esnada mutsuz aynı kaymakamlık yaşandı. Türkiye’nin sunu balaban iki feribotundan biri olan İdris-i Bitlis Feribotuna yüklenen vagonlardan 2’si Van Gölü’ne düşerken, biri ise göl ile araba vapuru kasasında askıda kaldı. Yaşanan kazada duygusal kaybı yaşanmazken, maddi hasar meydana geldi.

Yaşanan kaza sonrası bölgede düzenlilik önlemi alınırken, matbuat mensuplarının bölgeden fon almasına ise müsaade verilmedi. Vagonun suya düşmesiyle yükleme çalışmaları durdurulurken, göle sakıt vagonların sudan çıkarılması üzere başlatılan çalışma ise sürüyor.

Öte yandan; laf ve kaymakamlık sebebiyle ilişkin henüz resmi tıpkısı izah yapılmazken, kazanın yaşandığı kayran açıktan görüntülendi.

Share: